Випити недорого: скільки українці готові платити за горілку

Офіційне виробництво горілки в Україні за перше півріччя 2019 року скоротилося на 10,3 млрд дал (декалітрів) у порівнянні з 2017, а під кінець року ситуація може погіршитися ще більше.

Новину повідомляє "НВ".

За словами експертів, легальний ринок алкогольних напоїв страждає через зростання роздрібних цін за літр. Саме тому українці надають перевагу купівлі горілчаних виробів не у магазинах.

"Придбати спиртне можна на оптових ринках, невеликих кафе і через онлайн-магазини. Як правило, це продукція без назви й продається вона за 330-350 грн в пакетах об'ємом 10 літрів. У цьому випадку ціна за один літр становить 33-35 грн, тоді як мінімальна роздрібна ціна легальної продукції – 178,8 грн", – розповів генеральний директор асоціації "Укргорілка" Володимир Остапюк.

Він підкреслив, що нелегальний виробник продає продукцію уп'ятеро дешевше.

У такий спосіб, за інформацією директора асоціації постачальників торгівельних мереж Олексія Дорошенка, за перше півріччя цього року держбюджет втратив 15 млрд гривень.

Державна фіскальна служба проводить комплекс заходів, спрямованих на вилучення нелегальної алкогольної продукції. Так, з початку року вдалося зупинити 16 незаконних виробництв спирту та 80 – алкогольних напоїв. Проте, за словами Остапюка, цих заходів, вочевидь, недостатньо, тому що кількість нелегального алкоголю не скорочується. На сьогодні нелегальний ринок продає 50% вітчизняних горілчаних виробів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини