Випадковість? – В Києві “напали” на суддю-корупціонера, який мав пройти кваліфікаційне оцінювання (ексклюзив)

У Києві біля будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України облили зеленкою суддю господарського суду Харківської області Віталія Усатого. Про це з місця подій повідомила журналіст "СтопКору" Наталя Дігтяр.

"19 березня 2019 року біля ВККС вчинено напад на суддю господарського суду Харківської області Усатого Віталія Олександровича, який мав взяти участь у процедурі кваліфікаційного оцінювання", – підтвердили в поліції Києва.

У цей день Віталій Усатий у Вищій кваліфікаційній комісії суддів мав пояснити походження як власного майна, так і статків його найближчого оточення, однак через "випадковий" інцидент засідання так і не відбулось.

На місці події перебували активісти “Стоп корупції”, які приїхали для того, щоб провести мирну акцію протесту з метою привернути увагу суспільства до корупційної діяльності голови господарського суду Харківської області.

Зазначимо, що як з'ясували активісти, раніше суддю помітили в скоєнні низки посадових злочинів та адміністративних правопорушень, зокрема, фактів незаконного збагачення, порушень антикорупційних приписів, конфлікту інтересів тощо.

Наприклад, в декларації за 2015 рік суддя вказав, що з 2013 року його дружина та два сини користуються квартирою загальною площею 198,7 кв.м у м. Харкові на праві користування.

При цьому, всупереч законодавству, власника квартири не вказано. Проте у деклараціях за 2013, 2014 та 2015 рік відомості про цю квартиру взагалі відсутні; з 01.12.2000 користується квартирою площею 98,5 кв.м. у м. Харкові на праві користування. Проте у "паперових" деклараціях за 2013, 2014 та 2015 рік відомості про цю квартиру теж відсутні; з 27.12.2012 користується земельною ділянкою площею 2500 кв.м у с. Івано-Шийчине Богодухівського р. Харківської обл., проте у деклараціях за 2012, 2013, 2014 та 2015 рік відомості про цю земельну ділянку відсутні.

На цьому нерухоме майно, вказане в декларації, вичерпується. При цьому відомою широкому колу осіб є інформація, що Усатий з сім’єю проживає в квартирі, яка займає цілий поверх у елітній багатоповерхівці на вул. Чайковського, 6, та має там декілька паркомісць.

У власності матері судді Олександри Тихонівни знаходиться також дві земельні ділянки в котеджному містечку на околиці Харкова і квартира на 87 кв.м.

Крім того, у деклараціях судді за 2013, 2014 та 2015 (паперова), 2015 (електронна) роки відсутні будь-які транспортні засоби ні на праві власності, ні на праві користування. Але згідно з даними досьє судді, були довіреності від тещі на користування двома іномарками фірми Lexus, однак в певний період право на користування автомобілями не було задекларовано.

Додатково слід зупинити увагу на тещі Віталія Усатого. Пенсіонерка-теща судді у 2015 році придбала будинок площею 533,2 кв.м і дві земельні ділянки під ним площею по 0,15 га кожна у Харківській обл. (Харківський р., смт. Високий). Вартість таких будинків стартує від 4 000 000 грн. А у 2016 пенсіонерка придбала автомобіль Mersedes benz.

Фото: prosud.info

Цікаво, що поліція двічі штрафувала на ній дружину голови суду Юлію, але в декларації судді цього авто чомусь немає.

"Відповідно до даних досьє, теща судді є пенсіонеркою та за період з 2012 по 2016 роки включно отримала лише дохід від продажу рухомого майна на суму менше ніж 100 000 грн. Це свідчить про очевидну невідповідність набутого нею майна та її доходів", – зазначають активісти.

Сьогодні Віталій Усатий мав пояснити походження як власного майна, так і статків його найближчого оточення, однак через "випадковий" інцидент засідання так і не відбулось.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України рішуче засуджує подібні ганебні прояви насильства і послідовно продовжує здійснювати всі процедури в рамках проведення судової реформи", – наголосили в повідомленні ВККС.

Активісти "Стоп корупції" дійсно виявили сліди зеленки на асфальті біля приміщення ВККС, але з "постраждалим" суддею зустрітись так і не вдалося.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини