Відтепер лише в обхід – Міноборони РФ хоче збивати пасажирські літаки в небі над Росією

11.01.2019 12:23

Міністерство оборони Росії підготувало проект постанови, який передбачає дозвіл збивати пасажирські літаки, які становлять потенційну небезпеку для “стратегічних об'єктів” в небі над РФ. Про це інформує “Радіо Свобода”.

Документ про це викладений на сайті уряду РФ і носить назву "Про порядок застосування зброї і бойової техніки під час охорони державного кордону Російської Федерації в повітряному просторі Російської Федерації". Згідно з проектом постанови, пасажирські літаки, які перетинають кордон Росії, можна буде збивати, якщо вони не реагують на попереджувальні сигнали та попереджувальний вогонь, і якщо при цьому їхній політ загрожує масовою загибеллю людей, екологічною катастрофою або нападом на стратегічні об'єкти.

У документі йдеться, що російські військові повинні вживати заходів реагування вже в тому випадку, якщо неопізнаний літак наблизиться до кордону Росії на відстань менше 50 кілометрів.

Військовий літак-порушник наказано примушувати до посадки на російському аеродромі або до виходу за межі повітряного простору Росії, а якщо він не реагує – його наказано збити.

Ті ж заходи запропоновано застосовувати і відносно цивільних літаків, з тим лише застереженням, що "за відсутності реальної небезпеки загибелі людей та (або) настання екологічної катастрофи зброя і бойова техніка чергових сил на ураження не застосовуються".

Як саме російські військові будуть визначати, чи існує така небезпека, з проекту постанови незрозуміло.

Читайте також: "РосЗМІ повідомили про швидкий обмін полонених українських моряків".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини