Відстояли! Київзеленбуд розробляє проект скверу імені Максима Шаповала

Вже за два тижні у Київзеленбуді буде розроблено проект невеликої паркової зони на честь легендарного розвідника Максима Шаповала. Завдяки кому замість чергової будівлі-монстра в столиці з'явиться сквер пам'яті Героя України та яким він буде – дізнавайтесь із сюжету Альони Середи.

 Яким саме буде об'єкт – цього тижня обговорювали на спільній зустрічі місцеві мешканці, комунальники й активісти "Стоп корупції", завдяки яким цю ділянку буквально відвоювали у нечесного забудовника.

"Я дуже радий, що нам вдалося відстояти це місце, цей сквер, надати йому офіційного статусу, надати йому офіційно ім'я Максима… Ми вже обговорюємо не як відстояти це місце, а те, як облаштувати і як увіковічити пам’ять Максима Шаповала", – наголосив координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала. 

Нагадаємо, авто, в якому знаходився Максим Шаповал, злетіло у повітря у серпні 2017-го. Причину оперативники встановили одразу – салон був замінований зарядом, який не залишав людині в машині шансів вижити. Пізніше СБУ з'ясувала, що цей теракт спланований та профінансований безпосередньо російськими спецслужбами, а вибуховий пристрій під автівку заклав диверсант Олег Шутов.

Посмертно командиру загону військової розвідки Максиму Шаповалу надали звання Героя України. Щоб увічнити пам'ять про нього, мешканці Солом'янського району вирішили створити сквер неподалік місця трагедії та будинку, де проживав військовий.

Та з'ясувалося, що на ділянку кинув оком сумнівний бізнесмен-забудовник – ТОВ "Аргумент-ВВ", яке не мало погодження на будівництво і взагалі жодних документів, окрім договору оренди, який був укладений 13 років тому. 

І тут почалися справжні бойові дії – тільки у кабінетах. Як розповідає Роман Бочкала, коли горезвісні бізнесмени зрозуміли, що громада проти будівництва, то вони почали підбирати якісь шляхи, щоб знайти "компроміс": приходили до офісу "Стоп корупції", а керівник фірми навіть кидав на стіл гроші – кілька тисяч доларів. Зрештою, горе-забудовнику просто вказали на двері.

"Проблема стосовно цієї земельної ділянки, на мою думку, була надуманою. Ми – мешканці цього мікрорайону, і те, що земельна ділянка була передана особі, яка навіть не є громадянином України, для нас було здивуванням. І ми вжили всіх належних до законодавства заходів для того, щоб відстояти цю земельну ділянку", – коментує місцевий мешканець Костянтин Адаменко.

Нагадаємо, у вересні 2018 року депутати Київради проголосували за розірвання договору оренди із забудовником скверу. 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини