«Відправили меседж»: у рамках проекту «Стоп політичній корупції» вперше проаналізовані меми та гасла всіх партій

01.08.2019 18:00

Гра на міфі про героя, використання базових цінностей, страхів і надій українців – це найпростіші, та далеко не всі методи маніпуляції емоціями виборців, які використовують політики. І саме їх спробували дослідити у рамках ініціативи «Стоп політичній корупції» та проекту медіамоніторингу. Докладніше про результати – у спеціальному сюжеті Артема Лагутенка.

Та як визначити і оцінити масштаби цієї цинічної гри? У цьому нам допомогла унікальна програма «Семантрум» – система онлайн-моніторингу понад 15-ти тисяч засобів масової інформації та соціальних мереж.

«Ми мали прописати, як згадується кожна партія. Далі, коли ми отримали персони й партії, ми вже налаштовували теми – це меми й меседжі. Кожен мем і меседж – це також набір ключових слів, які автоматично відслідковуються в масиві інформації. Ми його проставляємо і бачимо: ось тег стоїть», – розповідає керівник відділу розвитку клієнтського успіху компанії Semantrum Антон Нечипуренко.

Система проаналізувала не лише кількість маніпуляцій, але й їхню тональність і джерела.

Джерело: Фінальний звіт за результатами моніторингу ЗМІ

«У такий спосіб ми можемо побачити, які топ-меми були для тієї чи іншої партії. Або побачити, що є топ-5, топ-10 тем, які характерні для всіх партій і в який спосіб вони маніпулюють свідомістю виборців. Або яким емоційним забарвленням вони намагаються донести інформацію через журналістів», – резюмує Антон Нечипуренко.

Також за цією темою: Моряки, бронежилети, партійні списки – топ-теми за підсумками медіамоніторингу передвиборчого тижня

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X