Відповідь «СтопКора» на лист від пресслужби «Епіцентру»

31.03.2020 12:43

«СтопКору» надійшов лист від департаменту зі зв'язків з громадськістю ТОВ «Епіцентр К» із проханням прибрати пост «Епіцентру загрожує штраф у 34 тисячі гривень за порушення постанови Кабміну».

Ми поважаємо власників та працівників мережі магазинів «Епіцентр», які є в усій країні. Однак наголошуємо, що ситуація в Україні вкрай складна.

Станом на 10:00 31 березня зафіксовано 549 випадків зараження людей хворобою COVID-19. П’ята частина хворих – у Києві. В усій країні — надзвичайна ситуація, а відповідно до змін, що були внесені до постанови Кабміну від 11 березня 2020 року №211, заборонено приймати відвідувачів у закладах торгового та побутового обслуговування.

Водночас на відео, оприлюдненому на сторінці «Стоп корупції» у Facebook, чітко видно, що в магазині «Епіцентр» на вул. Кільцевій 1 Б, продавали ключі ріжкові автомобільні, гіпс для ремонту, цемент, клей побутовий, профіль металевий, крани для сантехніки, шланги гумові тощо.

Крім того, Уряд заборонив скупчення людей. Однак система онлайн-замовлень «Епіцентру» провокує ті самі скупчення. До прикладу, у Рівному біля магазину «Епіцентр» зібрався натовп. Люди стояли у великій черзі без масок та засобів захисту, аби забрати свої онлайн-замовлення (на світлині видно щонайменше 24 людини).

Фото: Андрій Баранов/Facebook

Як вихід, «СтопКор» пропонує «Епіцентру» налагодити онлайн-доставлення та не наражати на небезпеку покупців, щоб не повторити долю Іспанії чи Італії, де від коронавірусної хвороби за день гинуть по 800 людей.

Зазначимо, що відповідно до ст.44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян — від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, а на посадових осіб — від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо також про існування статті 325 ККУ «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням».

З листа від «Епіцентру»:

«Зауважимо, що при зйомці сюжету, що супроводжує пост, журналісти «СтопКору» вдалися до провокації та намагалися потрапити до магазину без захисних медичних масок на обличчі. Хоча на вході є відповідна об’ява про допуск до магазину відвідувачів лише у масках. Через це представникам ГО «Стоп корупції» було зроблено попередження внутрішньою службою безпеки».

Те, що було названо «провокацією», у нашій галузі називається «журналістським експериментом». Головна мета – перевірити на собі дотримання правил безпеки в магазині та висвітлити інформацію максимально незаангажовано.

Зазначимо, що програма журналістських розслідувань «Стоп корупції» є незалежною, керується інтересами в першу чергу українського суспільства та стає на захист простих громадян і здоров’я та добробуту нації.

Ми також повністю підтримуємо політику української влади щодо жорсткого карантину, оскільки це — єдиний спосіб вберегтися від епідемії, яка потенційно може призвести до непоправних людських та економічних втрат. Ми жодним чином не вдаємося до провокацій та завжди діємо в рамках чинного законодавства України.

Вдячні представникам ТОВ «Епіцентр К» за цікавість до нашої публікації!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини