Видоїв до останньої краплі: як депутат Гордійчук нажився на селянах

Ошукані селяни та мільйонні статки – ось короткі підсумки діяльності "Першого національного виробничого кооперативу" на чолі зі скандально відомим хмельницьким депутатом Гордійчуком. Деталі схеми, на якій заробив не лише кооператив, а й судді, приватні виконавці та навіть відомі "блогери" – у сюжеті Лілії Ткачук. 

Схема обману виглядала наступним чином: "Перший національний виробничий кооператив" привабливими цінами на молоко заохочує селян ставати його членами, майже усі селяни погоджуються співпрацювати з кооперативом і здають йому своє молоко.

Кооператив збирає молоко у регіонах і здає його на Старокостянтинівський молочний завод і на інші підприємства – як вже розповідав "СтопКор", на транспорті та з охолоджувачами, які бере в оренду у Старокостянтинівського молочного заводу, і потім відмовляється йому за це платити.

При цьому поки жодних витрат кооператив не зазнає, а тільки заробляє. Бо за законом "Перший національний виробничий кооператив" отримав від держави компенсації за доїльні апарати.

Інша стаття доходу: підприємства з кооперативом за молоко розраховуються, а кооператив свої фінансові зобов’язання перед селянами не виконує. Спочатку поступово затримує виплати за молоко, а потім перестає платити взагалі. На додаток змінилися і позиція керівництва. Якщо раніше людей хоч годували обіцянками розплатитися, то тепер взагалі не хочуть із ними розмовляти.

Всі гроші, які надходять до кооперативу, виводяться на номінальні одноденні фірми та на фіктивних членів підприємства. Тобто зараз активів у кооперативу немає і він, найімовірніше, скоро буде офіційно оголошений банкрутом.

Докладніше про те, як діяла фінансова піраміда, створена паном Гордійчуком, щоб нажитись на селянах, – у матеріалі "Перший національний аграрний кооператив умисно доводять до банкрутства".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини