Відомий столичний забудовник без дозволу звів на Нивках шість житлових багатоповерхівок

30.11.2020 10:30

Промзона за вікнами, відсутність обіцяної охорони та змінений вже після продажу квартир проєкт: у столичному ЖК «Нивки Парк» інвесторів заманюють одним, а насправді зводять геть інше. Чому і як це відбувається? З’ясовувала авторка програми «Шоб я так жив» Анна Закутська.

Уважно вивчимо документи: дозвіл на будівництво першої черги ЖК «Нивки Парк» датується березнем 2019 року. Однак на супутниковій світлині ділянки на цей час можна побачити вже аж шість багатоповерхівок і ще дві – у зародку.

Адже насправді перші будівельні роботи тут розпочали аж 2016 року. І це ще не все – на офіційному сайті ми знайшли новину про продаж квартир у ЖК, датовану ще груднем 2015-го. Тобто за чотири роки до того, як забудовник отримав дозвіл бодай щось тут споруджувати. І звісно, покупцям про це – анічичирк.

Nyvky-Park2
Шість будинків звели ще у 2016 році Фото: скріншот

За словами одного з інвесторів, він дивився, чи має забудовник ліцензію та право на землю, однак не знав, що дозвіл на будівництво – це обов’язковий документ, без якого в Україні не можна зводити будівлі.

«Вони будувались не просто без дозволу на будівництво, а навіть без права користування земельною ділянкою, навіть ділянки на кадастрі ще існувало. Будівництво і продаж квартир стартували десь в 2015-2016 роках, перший дозвіл на будівництво був виданий у 2019 році, і вже буквально за 3-4 місяці будівлі були введені в експлуатацію», – коментує юрист.

Nyvky-Park3
Дозвіл на будівництво першої черги було отримано лише у 2019 році Фото: скріншот

Наголошуємо ще раз: без дозволу на будівництво жоден забудовник не має права зводити будинки, вже не кажучи про продаж квартир. Але у ЖК «Нивки Парк» ця схема й досі в роботі. Мовляв, «ІнтергалБуд» не обманює.

Понад те, як вдалося з'ясувати журналістам, наразі 4-у, 7-у, 8-у, 9-у, 10-у, 11-у й 12-у черги зводять незаконно: Державна архітектурно-будівельна інспекція неодноразово у цьому відмовляла, через численні порушення будівельних норм.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини