Відомий бізнесмен з Білорусі хоче викупити БТА Банк в Україні

09.12.2020 19:53

Білоруський бізнесмен Микола Воробей отримав попередній дозвіл Антимонопольного комітету на купівлю контрольного пакету акцій казахського БТА Банку. Про це повідомляє "Радыё Свабода", передає "Економічна правда".

BTA Bank
Фото: minfin

АМКУ надав дозвіл Миколі Вороб'ю на купівлю контрольного пакету акцій казахського БТА Банку. Кінцевим бенефіціаром є Кенес Ракішев, казахський підприємець.

Банк заснований у 1992 році, відтоді Ракішев володіє контрольним пакетом акцій. За даними НБУ, БТА-банк за обсягами активів - 71-й з 74 фінустанов в Україні.

У 2018 році "Нафтобітумний завод" Воробея мала намір приватизувати "Центренерго", проте заявку відхилив Фонд держмайна. Однією з причин було те, що "кінцевим бенефіціарним власником одного з претендентів є особа, яка також є засновником та контролером компаній, зареєстрованих на території РФ, про що учасник не повідомив в конкурсній документації".

У 2019 році "Нафтобітумний завод" вийшов на український ринок з другої спроби. Він придбав контрольний пакет акцій в статутному капіталі українського ТОВ "Прикарпатзагадтранс". Цю компанію пов'язують із Віктором Медведчуком.

Цим, фактично, інвестор отримав доступ до перекачування російського дизельного палива через Україну до Європейського Союзу.

У грудні 2019 року естонська компанія, підконтрольна Миколі Вороб'ю, отримала ексклюзивний дозвіл від Мінекономрозвитку Росії на постачання в Україну понад 600 тисяч тонн теплового вугілля з Росії.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, посадовця Держгеокадастру викрили на хабарі у розмірі 52 тис доларів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини