Відомство Авакова змусять платити: ліквідатор аварії на ЧАЕС виграв суд у МВС

Чорнобильська трагедія 1986 року вплинула на долі мільйонів українців, а її відлуння відчувається й досі. У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС взяло участь 600 тисяч осіб, з яких 10% померло в перші роки, а ще 165 тисяч отримали інвалідність. Як живуть зараз учасники тих подій та чому державу іноді доводиться змушувати допомагати героям? Надія на отримання коштів для лікування в одного з ліквідаторів з’явилась лише після втручання правозахисників ГО «Стоп корупції».

Володимир Кабанов після катастрофи працював на території ЧАЕС водієм-міліціонером. До Прип’яті та Чорнобилю виїжджав і вдень, і вночі. В зоні відчуження Володимир прослужив два максимальні терміни – пів року, хоча спочатку був відряджений лише на 3 місяці. Але на прохання керівника залишився ще на три.

Після повернення з Чорнобилю чоловіка почали непокоїти проблеми зі здоров’ям – збільшені лімфовузли, підвищений тиск, головні болі. У госпіталі Володимир лежав разом з героями-рятувальниками, більшість з яких вже пішли з життя. Самому Володимиру зробили складну операцію на серці. Медкомісія надала чоловіку статус ліквідатора.

Володимир Кабанов працював на території ЧАЕС водієм-міліціонером

У 2017-му Кабанов переніс інфаркт, вердикт лікарів – потрібно ще 2 операції. Щоб оплатити медичне втручання, родина ліквідатора звернулася до служби, в якій Володимир працював під час аварії.

Але столичне управління охорони поліції відмовило: мовляв, немає грошей і підстав для виплати. У Володимира навіть не захотіли приймати документи.

У столичному управління охорони поліції Володимиру відмовили у допомозі

Через 2 роки марної боротьби чоловік звернувся до «СтопКору». Юристи організації допомогли Володимиру виграти суд.

Нині МВС має виплатити пану Кабанову 200 тисяч гривень одноразової допомоги. Мін’юст зобов’язав зробити це протягом 10 днів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини