Відомого телемагната звинувачують у замовних вбивствах на Полтавщині – захист заявляє про сфабриковані докази

21.06.2021 10:56

Сім років у неволі: саме стільки вже провели за ґратами підозрювані у резонансних вбивствах судді та мера у Кременчуці – без жодного вироку. Сторона захисту стверджує: матеріали справи сфабриковано, а на затриманих чинили фізичний і моральний тиск. Чому їхню провину так і не зуміли довести? І, якщо було ув’язнено невинних, то хто ж насправді стоїть за гучними злочинами? Розслідувала Ася Клітна.

У 2014 році в Кременчуці на Полтавщині невідомий застрелив кременчуцького мера Олега Бабаєва. Цьому передує низка резонансних подій: уночі напередодні обстрілюють будинок львівського мера Садового, а за декілька місяців до цього скоюють напад на Геннадія Кернеса. Тож справу під свій особистий контроль бере президент Порошенко. І ось 4 вересня міліція заявила: зловмисники знайдені.

babaev-oleg
Олег Бабаєв Фото з відкритих джерел

Під час допиту один із затриманих – Крижанівський – начебто показав, що навмисне вбивство Бабаєва йому замовив громадянин Мельник. Мотив злочину начебто був корисний – помста, а за усунення мера замовник заплатив виконавцям 70 тисяч доларів. Цю інформацію озвучив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Ці заяви стали точкою неповернення для чотирьох підозрюваних. Їх фактично без вироку суду назвали злочинцями. Але за 7 років судового процесу прокуратура так і не спромоглася довести їхню провину. Утім суд і досі не змінив запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.

lobodenko2
Фото: kremen.today

Олег Миронов, який представляє інтереси так званого замовника, Олександра Мельника, зазначає: за багаторічну адвокатську практику стикався зі свавіллям часто, однак із впертим невиконанням двох рішень ЄСПЛ – вперше.

За його словами, зізнань як таких не було: затримані мали відтворювати ту версію, яку їм нав’язали посадові особи.

«Двоє осіб, які йшли у справі виконавцями, стосовно них взагалі ситуація дуже дивна. По жодному з них немає протоколу затримання. І слідчі судді, які обирали запобіжний захід, проігнорували цю обставину. Знищені важливі, первісні слідчі дії. Їх немає у справі. Тобто матеріали тасували, підганяли, проводили якісь постановні слідчі дії, але все це робили після того, як спочатку була узгоджена версія в ІВС. Після цього вже почали офіційні слідчі дії, частина з яких зникла», – наголошує адвокат.

Mironov
Олег Миронов Фото: СтопКор

Зауважимо, у Кременчуці Олександр Мельник – постать відома, власник найбільшого в місті телеканалу «Візит». За версією слідства, вбивство мера нібито було вигідне телевізійнику через давній конфлікт з міським головою. На каналі часто лунала критика в бік Бабаєва, а мер і міські депутати через суди намагалися повернути у комунальну власність телевежу, приватизовану Мельником. Відтак до справи про вбивство мера «прив’язали» й убивство судді, що сталося на кілька місяців раніше.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини