Видобуток піску під виглядом благоустрою: як КП “Плесо” співпрацювало з браконьєрами

29.08.2019 14:43

Завели справу за фактом незаконного видобутку піску. У ГУ НП Голосіївського району Києва відкрили кримінальне провадження щодо браконьєрів, які під виглядом благоустрою намивали пісок зі струмка Віта. Факт незаконної діяльності виявили активісти ГО "Стоп корупції", які й звернулись до правоохоронців. 

Браконьєри намивали пісок зі струмка Віта

"На самій точці нелегального видобутку піску на струмку Віта у Голосіївському районі роботи наразі зупинені, земснаряд нелегали вивезли", – розповів активіст ГО "Стоп корупції" Роман Литвин.

Раніше представникам проєкту стало відомо, що у Голосієві почали так звану розчистку струмка Віта. Відповідний договір на 17 мільйонів гривень КП "Плесо" підписало із ДП "Укрводсервіс".

Зловмисники намивали пісок, прикриваючись розчищенням водойми

Підприємство виграло конкурс і в рамках домовленостей мало провести облаштування території навколо струмка та розчищення самої водойми.

Громадські активісти у рамках моніторингу зафіксували на місці земснаряд для намиву піску.

Примітно, що саме ДП "Укрводсервіс" пов'язують із кришуванням незаконного видобутку надр у Київській області та співпраці з відомим у регіоні браконьєром Валентином Раком.

Договір на 17 мільйонів гривень КП "Плесо" підписало із ДП "Укрводсервіс"

За інформацією ЗМІ, бізнесмен укладав договори на розчищення водойм і облаштування берегів з місцевими сільрадами й ДП "Укрводсервіс". Домовленостей не виконував, замість благоустрою займався видобутком піску і давав хабарі правоохоронцям і представникам ДП "Укрводсервісу".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X