Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов Експерт, співголова ГІ "Права Справа" - публікації на сайті Стопкор

Відімкнення зв’язку на окупованій Луганщині: проросійські бойовики готують провокації?

Відімкнення зв’язку на Луганщині – передвісник збройної ескалації? Днями на брифінгу в окупованому Луганську офіцер «пресслужби народної міліції» терористичних організацій Олександр Мазейкін заявив, що військовослужбовці 79-ї бригади ЗСУ під час обладнання своїх фортифікаційних споруд на щастинському напрямку начебто пошкодили ділянку кабельного з'єднання. Унаслідок цього без інтернету залишилася частина Луганської області.

Artboard 1
Відімкнення зв'язку на окупованій Луганщині може свідчити про підготовку збройних провокацій Ілюстрація: СтопКор

За словами Мазейкіна, після проведення обстеження лінії було встановлено, що пошкоджена ділянка кабельного з'єднання Лисичанськ — Щастя на північ від с. Геївка.

Наступного дня «міністерство зв'язку» окупованих територій Луганщини попередило про можливі перебої зі зв'язком та інтернетом. В «міністерстві» це пояснили проведенням ремонтних робіт на високовольтній лінії 500 кВ Шахти —Перемога.

Це вже не перше відімкнення зв’язку на окупованій території.

Примітно, що це не перший випадок, коли представники окупаційної адміністрації пояснюють причину збоїв в роботі мобільного зв’язку і інтернету на території окупованих районів Луганщини аварією на телекомунікаційному обладнанні, яке розташовано за межами регіону.

Нагадаю, що 6 червня 2020 року на окупованих територіях Луганської області зник мобільний зв'язок оператора. У так званому «Мінкомзв'язку» пояснили, що причиною збоїв в роботі стала аварія на телекомунікаційному обладнанні, яке розташовано за межами окупованої Луганщини.

Telefon
Це вже не перший випадок відімкнення мобільного зв'язку Фото: Facebook

Відімкнення зв’язку збіглося з передислокацією російських окупаційних військ.

Утім, проблеми у роботі оператора мобільного зв'язку збіглися в часі з інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа" щодо передислокації безпосередньо до лінії розмежування окремих підрозділів ЗС Росії та «2-го армійського корпусу ЛНР».

Зокрема, на щастинському напрямку було зафіксовано пересування важкої бронетехніки та окремих підрозділів бойовиків, чисельністю до роти. Також на веселогорівському напрямку зафіксоване накопичення БТР-60. Спостерігачі ОБСЄ підтвердили оприлюднену у ЗМІ інформацію аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про підготовку Росією воєнних провокацій на Донбасі.

Передислокація в окупованих районах Луганщини окремих підрозділів російських окупаційних військ на момент відсутності мобільного зв’язку та інтернету є сталою практикою.

Так, 10 січня 2018 року в ефірі «5 каналу» мною була оприлюднена інформація, що навпроти населеного пункту Щастя спостерігається концентрація окремих підрозділів 2-го АК «ЛНР». У звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ станом на 11 січня 2018 року повідомлялося, що «у непідконтрольному урядові районі на південний схід від с. Весела Гора члени патруля місії бачили свіжі сліди, оцінені як сліди щонайменше 2 танків (Т-64), що вели на північний схід».

Наступного дня, а саме 11 січня 2018 року окупанти на Луганщині заявили про повне припинення роботи оператора мобільного зв’язку.

За інформацією представників окупаційної адміністрації, обрив магістрального оптоволоконного кабелю стався в районі населеного пункту Оленівка на території окупованої Донеччини. Але, як з’ясувалося пізніше, місце обриву було саме в районі с. Весела Гора.

Примітно, що вже 12 січня на брифінгу в окупованому Луганську в. о. начальника управління «народної міліції» терористичних організацій полковник Філіпоненко повідомив, що ЗСУ начебто планують провокаційні обстріли об’єктів цивільної інфраструктури на території окупованих районів Луганської області.

Своєчасна реалізація отриманої ГІ «Права Справа» інформації щодо концентрації підрозділів бойовиків в районі розриву кабелю поблизу с. Весела Гора дозволила уникнути звинувачень української сторони у перешкоджанні роботи оператора мобільного зв’язку і створенні гуманітарної катастрофи на окупованих територіях Луганської області.

Проросійські бойовики готують провокації під час відімкнення інтернету

Наразі повідомлення про проблеми в роботі оператора мобільного зв’язку збіглися у часі з появою інформації про передислокацію окремих підрозділів 2-го АК «ЛНР» на щастинському та стаханівсько-первомайському напрямках. Зокрема, на території колишнього оздоровчого табору на березі Сіверського Донця, що розташований навпроти міста Щастя, наразі концентруються окремі підрозділи 2-го Армійського корпусу «ЛНР». Крім того, зафіксована робота РЕБ «Житель».

zsu
Бойовики обстріляли позиції українських військових на Донбасі Фото: slovoidilo.ua

Варто зазначити, що підготовка і проведення параду 7 жовтня з нагоди сьомої річниці утворення «оборонного відомства» окупованої Луганщини були використані бойовиками з метою передислокації як живої сили, так і техніки. Зокрема, на вул. Чайковського було зафіксовано 6 вантажних автомобілів із живою силою. Крім того, було зафіксовано рух важкої бронетехніки в напрямку Станиці Луганської, зокрема в райони постійної дислокації на території фабрики «Лутрі» й заводу «Маршал».

Цього ж дня, а саме 7 жовтня, офіційний представник «народної міліції» окупантів Філіпоненко заявляє про те, що у районах населених пунктів Щастя, Миколаївка та Врубівка мобільні групи 20-го батальйону РЕБ за допомогою станції «Буковель-АТ» начебто здійснювали придушення сигналів каналів управління БПЛА місії ОБСЄ.

Йдеться про те, що російськими спеціальними службами і їхніми місцевими посіпаками задіяно комплекс оперативних заходів з метою унеможливлення витоку інформації про передислокацію підрозділів ЗС Росії безпосередньо до лінії розмежування.

Росія та підконтрольні їй бойовики на Луганщині готують нові збройні провокації у Луганській області. При цьому Кремль планує звинуватити Україну в загостренні бойових дій, зірвати відкриття нових КПВВ і спробувати схилити Київ до власного плану виконання Мінських угод.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини