Відкат на 50 мільйонів: під «Укрзалізницею» активісти просили аудієнції з новим очільником Жмаком

14 вересня під головним офісом «Укрзалізниці» акція протесту. Мітингувальники просять нового керівника підприємства Володимира Жмака поспілкуватись із ними. Головна мета – передати інформацію про корупційні схеми, які буйним цвітом квітнуть в УЗ.

Ukrzaliznitsya aktsiya tenderi Zhmak
Фото: СтопКор
Ukrzaliznitsya aktsiya tenderi Zhmak
Фото: СтопКор

«Пан Жмак є новим очільником УЗ, який вступаючи на посаду знав про все, що тут відбувається. Знав, які крадіжки та розграбунки відбуваються людьми, наближеними до керівного складу. Ми бачимо, як йде розкрадання державного підприємства та бюджету з подачі керівництва УЗ. Жмака поки не втягнули в схему, він поки не знає усіх вводних – в кого які схеми та хто на яких відкатах. Ми другий день просимо аудієнції з паном Володимиром», – наголосив правозахисник Максим Томілов.

Активісти стверджують: найбільше корупційних схем здійснюються на тендерах, зокрема – під час укладання договорів через Prozorro з «потрібними компаніями».

«Ми не забули про ситуацію з розкраданням величезних коштів на тендері з оливою. А саме, на закупівлі оливи та мастильних матеріалів для вагонів УЗ. Після акцій нашої організації, нам пообіцяли, що в цій ситуації розберуться правоохоронні органи та повернуть награбовані кошти і покарають винних у цій справі. Ми прийшли сюди аби закликати нового керівника Володимира Жмака аби той вийшов та поспілкувався з громадою», – наголосили протестуючі.

Ukrzaliznitsya aktsiya tenderi Zhmak
Фото: СтопКор
Ukrzaliznitsya aktsiya tenderi Zhmak
Фото: СтопКор

Вони нагадали про закупівлю мастильних матеріалів, вартістю у майже 120 млн. гривень.

«Відкат на цій закупівлі склав 50 млн. гривень. Ми знаємо, що підприємства, які брали участь у конкурсі, за день до аукціону були зняти з торгів без будь-яких підстав. Зате компанія, яка була наближена до колишнього очільника Юрика та керівників Шиганова, Олійника, Довгаленка виграла тендер за умов, які були підлаштовані навмисне під неї. В «Укрзалізниці» заявляють, що цей тендер законний, а ціна завищена оскільки якість оливи нібито вища, аніж повинна бути. Ця олива проходила не через українську компанію, а через казахстанську. Було вказано, що компанія надала кваліфікаційний лист даної оливи, в якому йшлося про виготовлення фанерних дверей. Як це відноситься до компанії, яка виготовляє паливно-мастильні матеріали?», – наголосили активісти «Стоп корупції».

Ukrzaliznitsya aktsiya tenderi Zhmak
Фото: СтопКор

Нагадаємо, в грудні 2019 року «УЗ» запланувала закупівлю моторних мастил. Процедура придбання затягнулася і лише в березні оголосили два ідентичних тендери на суму понад 250 мільйонів гривень. Були проведені тендерні закупівлі на оливу та мастильні матеріали, в яких брали участь 7 учасників. Серед них офіційні представники двох найбільших в Україні заводів-виробників мастил компанії «Торум» та «Міроіл», які багато років співпрацювали з УЗ, а також компанія «КСМ-Трейд», яка неодноразово надавала послуги установі. Але замовник відхилив пропозиції і допустив до аукціону всього 2 компанії – ТОВ «Корнет Холдинг» та ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн – Юкрейн».

Згодом виявилось, що лідери тендерної гонки ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн – Юкрейн» та ТОВ «Корнет Холдинг» не відповідають вимогам замовника, мали велику кількість невідповідностей в тендерних пропозиціях та мали бути відхилені та недопущені до аукціону. Зокрема, ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хілл Корпорейшн – Юкрейн» надало документ про технічну відповідність товару, з якої чітко вбачається що оливу випробовували у випробувальному центрі ТОО «Атлантік АФ» у Казахстані. Насправді, такого випробувального центру в Казахстані не існує, а під такою назвою значиться меблеве підприємство.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини