Від Валентини до «Людмили»: фірма з сумнівним минулим заробила понад 30 мільйонів на тендерах столичного ДОЗу

29.08.2019 10:00

Аналітики стверджують: аукціони між постачальниками лікувальних сумішей розігрують «штучно». До 2016 року постачанням медикаментів для хворих на фенілкетонурію займалась компанія «Людмила Фарм» – один з найбільших дистриб'юторів фармацевтичної продукції в Україні.

«СтопКор» зацікавився: наскільки прозоро проходять аукціони в столичному ДОЗі. Журналіст Ася Шевченко дослідила тендери на лікувальну суміш для хворих на ФКУ та тендери, що виграє «Людмила Фарм».

Зауважимо, найпотужнішого розвитку компанія зазнала за часів правління в Міністерстві охорони здоров'я Раїси Богатирьової. У 2011 році фірма отримала підрядів на майже 338 млн гривень, у 2012-му – на понад 421 млн гривень, у 2013-му – на понад 391 млн гривень, у 2014-му – майже на 600 млн гривень.

А на початку 2015 року стало відомо, що СБУ підозрює компанію «Людмила Фарм» у заподіянні збитків держбюджету на 1,26 млрд гривень через завищення цін на ліки на 20-40% шляхом внесення завідомо неправдивих даних у митні документи.

У 2016 році «Людмила Фарм» виграла черговий аукціон від ДОЗу на постачання лікувальних сумішей для хворих на ФКУ.

«Відбувається тендер, все замовлено, так як і мало б бути. «Людмила Фарм» виходить на торги, обіцяючи постачати всі ці суміші, які були заявлені, буквально наступного дня вони подають листа про те, що суміш знята з виробництва і замість неї вони постачають аналог, про який ніхто нічого не чув. Жодного документа, що то був аналог, жодного документа підтвердженого інстанціями, які за це відповідають», – розповідає голова БО «Покоління» Наталія Тимощук.

Як зазначає адвокат Дмитро Колесников, ухвалюючи таке рішення, ДОЗ нібито виходив з того, що перше і головне – це економічна доцільність. З'ясували, що препарат дешевший на пару копійок, ніж те, що пропонували торги.

«Ми звернулись до Окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просили визнати рішення ДОЗу як заявника цього тендеру незаконним і скасувати його. В грудні 2017 року суддя Векуа ухвалила, на наш погляд, що підтверджується судами інших інстанцій, правосудне, об'єктивне рішення, яким задовольнила наш позов», – згадує пан Колесников.

І хоча «Людмила Фарм» більше не займається постачанням лікувальних препаратів для хворих на ФКУ, її зв'язки з ДОЗом Києва просто вражають. Так, наприклад, очевидці, які не побажали бути названими, свідчать про те, що після ухвалення рішення про незаконність дій ДОЗу та фармацевтичного дистриб’ютора, сама очільниця департаменту Валентина Гінзбург приїжджала до судді, вимагаючи перегляду справи.

Як стверджують інсайдери, Валентина Гінзбург особисто захищала інтереси дистриб'ютора

На сьогодні «Людмила Фарм» підписала контракти на понад 30 мільйонів з ДОЗом Києва. Найчастіше вона бере участь у торгах разом з шістьма компаніями, з-поміж яких і вже печально відомий нам «Медфарком Центр».

Зауважимо, що підсумки закупівель від столичного ДОЗу спричинили справжній колапс із закупівлею лікувальних сумішей у регіоні, батьки хворих б’ють на сполох через препарати низької якості.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини