Від батька до сина: схеми незаконного збагачення сім’ї екс-нардепа Шпака

28.03.2019 16:35

Масштаби «сімейного підряду» родини Шпаків просто вражають: згідно до висновків ревізії Державної фінансової інспекції України, порушення господарської діяльності підприємства призвели до збитків у сумі понад 350 мільйонів гривень тільки за кілька останніх років. Найгучніші приклади – у сюжеті Дарії Довженко.

У 2013 році НАК «Украгролізинг» провела тендер на виготовлення 35 комбайнів КЗС-15 «Сварог» на суму 92 млн грн. Переможцем стало ТОВ «ХК Інноваційні технології», хоча раніше товариство комбайни не виготовляло.

Такі комбайни дозволили родині Шпаків заробити не один мільйон гривень. Техніку створювали з імпортних деталей (часто тих, що вже були у використанні) відомого закордонного аналогу New Holland CSX 7080. Вартість одного комбайну оцінили в 2,6 млн грн. А якщо б його просто експортували, це коштувало б вдвічі менше – близько 1,1 млн. Помножимо різницю в 1,5 млн на 35 комбайнів – отримуємо 52,5 млн грн в кишеню одіозної родини.

Ще одна найнахабніша махінація: фіктивна фірма «Новий двір», яка, по суті, є невеликим сараєм, уклала договір на постачання доїльних апаратів. Підприємство отримало 3115 таких комплектів при тому, що потребувало не більше трьох. Тож 110 млн гривень було просто вкрадено!
Вгадайте, що об’єднує ці 2 схеми? Обидві компанії, з якими укладалися сумнівні договори, є частиною ТОВ «ВМВ груп». Власник товариства… Надія Шпак – мати Миколи Шпака, керівника НАК «Украгролізинг».

Згодом «ВМВ груп» переєрестрували на Ігоря Ільчишина, близького друга родини, який керує низкою інших аналогічних фіктивних підприємств. Саме вони частіше за інші компанії отримували щедрі кредити чи техніку, яка потім загадковим чином зникала.

Апетити підприємливої родини були настільки небаченими, що діяльністю Шпаків зрештою зацікавилися комітети ВР і Державна аудиторська служба.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X