Від 500 до 4000 гривень: скільки коштує фіктивне посвідчення журналіста для отримання зброї

08.07.2021 14:14

Безперешкодно відвідувати будь-які державні установи та офіційні заходи – прерогатива осіб із посвідченням репортера. А найголовніше — цей документ дає можливість оформити купівлю вогнепальної й травматичної зброї. Як це зробити? У рамках унікального експерименту представники «СтопКору» простежили весь шлях від отримання фіктивних документів журналіста через інтернет до можливості отримати вогнепал.

«Аби стати репортером, не потрібно навчатися 5 років у виші. Достатньо мати гроші й почекати лише тиждень. В Україні діє цілий бізнес з торгівлі посвідченнями», – розповідає журналіст «СтопКору» Денис Гойко.

Як повідомив голова підкомітету з питань захисту прав та свобод журналістів і працівників ЗМІ Сергій Швець, люди зловживають статусом журналіста. Купуючи або незаконно отримуючи посвідчення, вони не лише перешкоджають діяльності справжніх медійників, а ще й відвідують певні заходи з провокативними цілями.

Однією з переваг журналіста є право на отримання травматичної зброї. Аби відстежити, як це відбувається, команда «СтопКору» вирішила провести власний експеримент і придбати посвідчення журналіста.

Як з’ясував Денис Гойко, ВГО «Журналісти проти корупції» пропонує охочим сплатити членський внесок 500 гривень і вносити 100 гривень за кожен місяць «членства» в організації.

Своєю чергою, видавничий дім «Бізнес компаньйон» не зобов’язує готувати матеріали, але прайс – від 2500 до 4000 гривень у залежності від «комплектації» посвідчення.

SM_Presse5
Фото: скриншот

А от ІА «Ліга інформ» за 3 тисячі гривень видає цілий пакет документів: посвідчення, прескарта, копія свідоцтва про реєстрацію ЗМІ. А найголовніше – клопотання головредактора та відмінну характеристику. Документи віддають під час зустрічі в людному місці біля метро.

«Для отримання зброї залишається написати заяву та додати дві довідки – медичну та з тиру або стрілецького клубу. Їх можна придбати ще за 300 гривень кожну», – резюмує розслідувач.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини