Віцеголова Вінницької облради Хміль тисне на бізнес і «кришує» рейдерів, – активісти

Матусина радість: усі елітні квартири, маєтки, землі, бізнес та розкішні авто вінницький чиновник Ігор Хміль переписав на рідну неньку. Щоправда, у декларації про ці статки – жодної згадки. Як заступник голови Вінницької облради ухиляється від податків та заробляє шалені статки, а також при чому тут колишній головний поліціянт Вінниччини Юрій Педос – дивіться у матеріалі Алли Легези.

Вести тіньовий бізнес – взагалі у стилі сім’ї Хміля. Подейкують, що саме завдяки ухиленню від сплати податків йому вдалося свого часу піднятися. Були порушені й кримінальні провадження з цього приводу, а вінничанам відомий казус, коли Хміль прикував себе кайданками до ліжка на знак протесту. Та все це забуто, а справи закриті. І це не дивно, адже у Хміля є дуже впливовий товариш у цій сфері. Мова про скандального Юрія Педоса, якого нещодавно після розслідувань «Стопкору» усунули з посади голови поліції Вінниччини.

Як повідомляють громадські організації, саме за ініціативи екскерівника поліції та Ігоря Хміля в обласній раді створили об’єднання «Антикорупційний рух», завдяки якому й здійснювався тиск на бізнес «неугодних». А Хміль із Педосом добре знають, як можна знищити чужий бізнес.

Яскравий приклад цьому – історія із заводом «Фруктона ВН», про який ми вже розповідали у наших розслідуваннях. Нагадаємо, директор та двоє засновників заводу Прокопенко та Лавринюк без погодження з іншими співвласниками товариства, підробивши підписи та отримавши незаконні дозволи в ДАБІ заднім числом, взяли кредит у банку для зведення нового цеху та вивели кошти, заклавши при цьому більшість будівель підприємства і всю землю під ними.

Fruktona
Будівництво на території ТОВ «Фруктона – ВН» Фото: скріншот

Як наслідок «Фруктона ВН» має зниження прибутків та податкові борги, тож невдовзі підприємство може оголосити про банкрутство, а все закладене майно банк відбере. Інші співвласники, без відома яких провернули цю схему, зверталися до поліції, але замість того, щоб справи розслідувати, на заявників за дорученням Педоса ще й шили справи.

Одним із можливих посібників рейдерів у цій історії інсайдери називають також відомого місцевого «рішалу» Ігоря Хміля. Його син – співзасновник підприємства «Гранд Пак», що розташоване на суміжній території з ТОВ «Фруктона В».

Ми сподіваємося, що нове керівництво обласної поліції все ж візьметься за розслідування справ за участі Ігоря Хміля та дослідить справжні джерела його збагачення. Відповідні заяви та звернення «СтопКор» готує не тільки до правоохоронних органів, але й до антикорупційних.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини