«Виборцю цікава яскрава картинка та гарна обіцянка», – політолог про електоральні вподобання українців

30.07.2019 16:00

Фізичні розправи, використання міфів і фейків, концертна агітація та інші маніпулятивні електоральні технології, про які більшість з виборців навіть не замислюється – ось так політики «ґвалтували» наші мізки під час виборчих перегонів.

«80% українців під час виборів керується емоціями. Ви керуєтесь емоціями. Та ці емоції створюєте не ви. Це роблять за вас політики. І ті з них, хто маніпулює вашими почуттями краще, отримує ваш голос», – резюмує журналіст «СтопКору» Артем Лагутенко, підбиваючи підсумки багатотижневого медіамоніторингу.

Що це означає? Більшість людей не навантажує себе великим обсягом інформації. Тому форма подачі стає важливішою за зміст.

«Вони не занурюються у смислову частину повідомлень політиків. А їм цікава чудова картинка. Одне речення, два речення. Яскрава обіцянка», – наголошує учасниця проекту медіамоніторингу виборів, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА Людмила Зубрицька.

Кандидат політологічних наук, доцент Людмила Зубрицька

Такий розділ науки як поведінкова економіка пояснює, у який спосіб емоції та соціальні фактори впливають на рішення людини. Рішення, які наче мали би бути логічними, стають ірраціональними. У своїх працях Річард Талер, лауреат Нобелівської премії за дослідження в цій сфері, пояснює, як для досягнення бажаного результату можна маніпулювати стереотипами і цінностями.

І хоча дослідження Талера пов’язані з економікою, аналогічні інструменти працюють і в політиці.

Докладніше за цією темою: «80% виборців голосують емоціями», – політолог Людмила Зубрицька про хід і підсумки парламентської кампанії

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини