Вибори-2019: найяскравіші порушення, виявлені спостерігачами “СтопКору” під час голосування

31.03.2019 23:23

Офіційними спостерігачами від ГО "Стоп корупції" 31 березня, у день виборів президента, у регіонах України виявлено та припинено кілька десятків порушень.

У Києві вибори відбулися в цілому спокійно. Проте зовсім без казусів не обійшлося – головний редактор "СтопКору" під час голосування на дільниці у Голосіївському районі столиці через зникнення електрики опинилась в неосвітлюваній кабінці в напівтемряві. Втім, голосування наосліп не злякалась і громадянський обов'язок виконала.

Найбільш кричущі порушення виявлено на Житомирщині. Порушували законодавство очільники області та міста. Губернатор та мер Житомира виклали у соцмережі фотознімки заповнених бюлетенів, що є суттєвим порушенням.

Заступник мера Олевська також проводив агітацію, яка у переддень та день виборів заборонена, агітував за Юлію Тимошенко – передає керівник Олевського осередку "Стоп корупції" Олександр Ігнатьєв.

Вибори на Донеччині відзначились "конвоюванням" виборців на дільниці, зокрема в Андріївській сільській об'єднаній територіальній громаді. Виборців звозили у спонсорованому фірмою "ВЕСКО" автобусі. Згідно з даними інформаційно-аналітичного порталу YouControl, кінцевим бенефіціарним власником ПРАТ "ВЕСКО" є Рінат Ахметов.

Загалом, по 47 округу в Донецькій області фіксували наступні типові порушення:

- некомпетентність членів комісії, масові порушення ведення діловодства виборчих документів. Так, на ДВК №141216 під час ранкового засідання секретар не внесла в протокол кількість виборців і бюлетенів, які були отримані в окружній виборчій комісії №47. На дільниці не було жодної паперової постанови, за словами секретаря, всі ці документи були тільки електронному вигляді;

- простежується чітка вказівка дільничним виборчкомам збільшити кількість учасників голосування, зокрема й поза межами дільниці: одна комісія бере декілька скриньок, комісія розділяється і проводить голосування (особливо у сільських ДВК) – вважає керівник регіонального осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін.

Проте грубих порушень, які б могли значно вплинути на волевиявлення, станом на 20:00 не зафіксовано, зауважують спостерігачі.

На Київщині також не обійшлося без порушень.

На двох дільницях у Баришівському районі Київської області (ДВК №№20027 та 320027) зафіксовано "пусті", але вже підписані членами комісії протоколи. За фактами порушення виборчого законодавства складено відповідні заяви та викликано правоохоронців.

В Ірпені зафіксовано проведення агітації політичною партією "Нові обличчя". Молоді люди попри законодавчу заборону проводили агітацію та роздавали друковані матеріали.

Вибори на Сумщині пройшли без істотних порушень. Голова міського відокремленого підрозділу у Сумах Борис Спіцин повідомив про виявлення неопломбованих скриньок на дільниці, на якій голосували переважно літні люди.

З Сумщини прийшла також і новина про виборця, який намагався з’їсти власний бюлетень.

Черкаські регіональні активісти-спостерігачі дослідили 21 дільницю району та міста. Із зафіксованих порушень: відсутність інформаційних стендів, перебування на дільниці сторонніх осіб, перебування в кабінці двох осіб одночасно, заміна члена комісії іншою особою, яка відсутня у відповідному подані – зазначає керівник підрозділу у Монастирищі Юрій Заворотній.

На Дніпропетровщині попри "замінування" метро і дільниць у Дніпрі та штурму дільниці пенсіонерами у Кривому Розі суттєвих порушень, які б вплинули на результати, не було виявлено.

У місті Марганець в день виборів активісти зафіксували один виклик поліції на виборчу дільницю. Правоохоронців викликали через агресивного громадянина, який порвав бюлетень. Працівники поліції склали протокол, а чоловікові загрожує штраф, розповів спостерігач Роман Лук’яненко.

На цій самій виборчій дільниці було й троє незадоволених громадян – вони не знайшли свої прізвища в списках виборців. Ці люди не перевірили вчасно реєстри та не змогли проголосувати.

На Львівщині суттєві порушення члени місцевого осередку фіксували до виборів. Отже, мізерна кількість порушень під час голосування – найкраще свідчення роботи активістів Андрія Турки та Віктора Паласа.

Попереду підрахунок голосів та других тур, тож слідкуйте за оновленнями – ви маєте про це дізнатись!

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X