Венедіктова звільнила з посади столичного прокурора-рейдера Білоуса

24.03.2020 17:02

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова звільнила з посади одіозного прокурора Київської місцевої прокуратури Олександра Білоуса. Про це "СтопКору" стало відомо з власних джерел.

Олександр Білоус Фото: NikLife

Це був один із перших підписаних новою прокуроркою наказів про звільнення.

Відомо, що у вересні 2019-го року Білоус був відряджений із Миколаєва у Департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора. Деякі видання називали Білоуса креатурою Рябошапки, якого той нібито планував призначити на посаду столичного прокурора.

Сьогодні також вирішується питання щодо звільнення Тараса Дунаса (екскерівник Білоуса та діючий керівник Департаменту кадрової роботи Офісу ГП), прокурора Івана Ковальова (підлеглий Білоуса) та кількох членів кадрової комісії з атестації прокурорів.

Зазначимо, 5 березня саме під час складання Білоусом профільного іспиту, активісти ГО "Стоп корупції" проводили акцію протесту. Вони вимагали відсторонити правоохоронця від виконання службових обов’язків. Мітингувальники мали інформацію, що він причетний до рейдерського захоплення стратегічно-важливого миколаївського суднобудівного заводу "Океан".

Фото: "СтопКор"

ЗМІ називали пана Білоуса “драйвером арешту “Океану” та пов’язували його з екснардепкою Оксаною Білозір.

За інформацією видання “Резонанс”, у 2014 році Білоус разом зі своїм керівником, прокурором Миколаївської області Тарасом Дунасом, організували систему вимагання грошей у громадян за подання чи, нивпаки, не подання апеляційнихчи касаційних скарг, а також за пом’якшення покарань. Видання також повідомило, що гроші вони отримували через адвокатську контору самого Білоуса. Втім, справу вдалося «зам’яти», оскільки у схемі фігурували співробітники відділу «К» з самої «контори».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини