«Великий брат» стежитиме за дотриманням маскового режиму в Україні

У МОЗ розповіли про новий спосіб контролю за дотриманням маскового режиму. Порушення виявлятимуть за допомогою спеціальних камер.

Maski
За дотриманням маскового режиму стежитимуть камери Фото: тасс

В Україні незабаром запровадять спеціальні камери, що контролюватимуть, чи носять українці маски в місцях масового скупчення людей.

«Зокрема, в ТРЦ встановлять спеціальні камери, які фіксуватимуть, як люди дотримуються соціальних дистанцій та чи носять маски», — розповів головний санлікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін виданню Ліга.

Як повідомив Кузін, поки Україна була в «зеленій» зоні, було чимало порушень. Тож МОЗ працюватиме з Національною поліцією, щоб забезпечити більш активний контроль за носінням масок у громадських місцях. Вдень правоохоронці складають по пів тисячі адмінпротоколів за порушення маскового режиму, а з травня 2021 року оформили близько 350 тис. протоколів, сказав заступник міністра.

Штраф за відсутність маски в громадському місці в Україні сьогодні — від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн).

Нові карантинні обмеження в Україні: 

  • COVID-сертифікат матиме дві опції (жовту або зелену відмітку) та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» — про повний курс.
  •  У разі запровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки спрощено вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менш як 80% працівників із «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат.
  • У разі запровадження червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат. Чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності«зеленого» COVID-сертифікату.
  • За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, протягом доби 13 вересня від ускладнень коронавірусної хвороби померло 97 осіб. Всього за час пандемії Covid забрав життя понад 54,4 тисячі українців.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини