«Велике будівництво» Зеленського виконують з допомогою фірм-прокладок, а будматеріали — крадені

10.11.2020 14:05

ТОВ «Автомагістраль-Південь», яка отримала найбільше державних коштів на будівництво доріг (ремонт), використовує компанії-«прокладки». Ці фірми закуповують матеріали у піщаних нелегалів, зокрема,  ФОП МАЛЯР А.В. Пісок там видобувають нелегально, без ліцензії та сплати податків. При цьому офіційні розцінки на цей пісок завищені, а фактично його просто крадуть і розграбовують державні надра й бюджет Дніпропетровської області. Саме там орудують нелегали.

Malyar Dnipro pisok
Підприємець Маляр, який краде пісок і постачає на «Велике будівництво» Зеленського Фото: СтопКор

«За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «Автомагістраль-Південь» установлено, що основним постачальником витратних матеріалів (пісок, щебінь, відсів, асфальтобетон різних марок та ін.) виступало ТОВ «Шляховик 97» (код ЄДРПОУ 3446334, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Базова, буд. 12).
Сума поставленої продукції протягом 2018 року з боку ТОВ «Шляховик 97» на адресу ТОВ «Автомагістраль-Південь» становить 4 054 093,3 тис. грн.

Із 6 мільярдів гривень, які «АП» у 2019 році заплатила будь-кому, 2,9 мільярда припало саме на «Шляховик-97». Також на цій юрособі генерується прибуток», — зазначають аналітики ГО «Стоп корупції».

Так, у лютому 2019 року «Шляховик-97» придбав у «СБМУ Підряд» 111 т асфальту трьома партіями за ціною 1 878, 1 900 і 1 878 грн/т. І того ж місяця «Автомагістраль-Південь» викупив у «Шляховика-97» 111 тонн асфальту по  2 097 грн/т, тобто на 10% дорожче.

Така ж ситуація і з головним постачальником: за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «Шляховик 97» виявлена схема зі штучного завищення вартості поставленої продукції.

В афері задіяні 4 компанії. Наприклад, протягом 2019 року ТОВ «Автомагістраль-Південь» залучало у якості підрядної організації для здійснення вантажних перевезень ТМЦ ТОВ «Спец Транс Логістік» (код ЄДРПОУ 43021888) на загальну суму 2 020 815 грн.

За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «Спец Транс Логістік» протягом 2019 року встановлено, що вказана комерційна структура не має в наявності власного автотранспорту та відповідного персоналу, а витратну частину формує за рахунок закупівлі товарів, не пов'язаних із перевезенням вантажів (емаль, щебінь тощо).

949ECE8A-3C53-41D1-ABDD-B8D6CF9B1102
Масштаби незаконного видобутку вражають Фото: СтопКор

Наразі відкриті кримінальні справи, в яких основним фігурантом виступає ТОВ «Автомагістраль-Південь».

На Дніпропетровщині у Петриківському районі піщані нелегали затопили понад 10 га сільськогосподарської землі. Незаконну «точку» видобування копалин виявили активісти ГО «Стоп корупції», які одразу повідомили про це правоохоронні органи. Знають про ситуацію й у Держекоінспекції України.

Адже підприємець-нелегал не просто кілька років поспіль видобуває пісок у промислових масштабах, але й продає його компанії «Автомагістраль-Південь», яка будує міжрегіональну автодорогу у рамках проєкту Президента Зеленського «Велике будівництво».

На ділянку автошляху на Дніпропетровщині протяжністю у 30 км виділено 12 млрд гривень – наразі це найдорожча дорога в Україні. Своєю чергою, пісок, який привозять на майданчик, видобувається за 5 кілометрів від будівництва.

Зазначимо, що піпдриємець Маляр, який займається незаконним видобутком піску у районі, погрожував фізичною розправою і журналістам, і навіть інспекторам Держекоінспекції.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини