«Ведмежатники» грабують елітні будинки за допомогою відмичок з AliExpress, – експерт з безпеки

27.01.2021 08:59

Стандартні двері можна відчинити відмичкою за одну хвилину, причому впорається навіть дитина чи старенька бабуся – шокуючі підсумки експерименту, який провели на одній зі столичних виставок. Як убезпечитися від квартирних злодіїв? І чи можна в Україні придбати замок, який неможливо зламати? Свої рекомендації власникам житла надав експерт з безпеки Сергій Яремчук.

Sergiy Yaremchuk1
«Ведмежатники» грабують елітні будинки за допомогою відмичок з AliExpress, - експерт з безпеки Фото: СтопКор

За твердженням фахівця, усі зломи вхідних дверей поділяються на дві категорії: інтелектуальний – робота з відмичками, і силовий – зламування елементів замку. У випадку, про який він розповів, «працювали» інтелектуальним способом, з відмичкою.

«В принципі, якщо це звичайні двері, недорогі замки, то відмичка їх достатньо легко відкриває. Такі відмички можна придбати в Китаї, через AliExpress. Але якщо у вас замок зовсім простенький, зі звичайними циліндрами, то його ще простіше зламати силовим способом», – зазначає пан Яремчук.

На жаль, люди часто звертають увагу на захищеність свого житла вже постфактум, після того, як вони самі чи їхні близькі стали жертвами пограбування. Хоча останнім часом стало більше інвесторів, які замислюються про системи безпеки вже на етапі купівлі житла.

Sergiy Yaremchuk3
Сигналізація – не панацея: експерт розповів, як убезпечити себе від квартирних злодіїв Фото: СтопКор

«Важливо розуміти: захист житла – це не просто заміна одного циліндру, це комплекс. Ваші двері слабкі настільки, наскільки слабким є найбільш уразливий елемент. В Україні вже кілька років продаються електромеханічні циліндри. Це коли в голівці ключа знаходиться чіп, і в циліндрі є чіп. Замок відкриється лише тоді, коли два чіпи розпізнають один одного. Відмичками це точно не відкрити. Але важливо, як захищені всі двері. Циліндри теж треба захищати від вибивання, наприклад», – додає експерт.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини