Вчені застерігають про появу нового коронавірусу у найближчі 10 років

07.07.2020 12:24

Група вчених із Сінгапуру заявили про те, що в найближчі десятиліття можна очікувати на появу нового коронавірусу, що буде передаватися від тварин до людей.

koronavirus
Фото: Reuters

Про це пише видання  The Straits Times, зазначаючи, що досі невідомо, наскільки серйозною може виявитися нова загроза.

"Абсолютно точно варто очікувати поширення нового коронавірусу. Разом з тим існує невизначеність, коли точно це станеться і наскільки серйозним буде спалах", - зазначив керівник програми нових інфекційних захворювань при Національному університеті Сінгапуру професор Ван Ліньфа.

Вчені, як додає науковець, дуже стурбовані, що спершу SARS-CoV-2  може передаватися від людини до тварини, а потім навпаки.

"Найбільш песимістичною виглядає можливість зворотного зараження кажанів, які живуть у багатьох місцях", — заявив вчений, який після виявлення в 2013 році вірусу MERS спрогнозував появу в найближчі роки нового типу вірусу.

Заступник керівника Школи громадського здоров'я імені Со Сві Хока при Національному університеті Сінгапуру Алекс Кук, в свою чергу, зазначив, що реальна кількість інфікованих наразі може в рази відрізнятися від тієї, про яку повідомляють офіційні джерела.

"Вчені не можуть назвати точні цифри, оскільки у багатьох захворювання протікає без будь-яких симптомів", - сказав експерт.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини