Вчені винайшли супершвидкий тест на COVID-19

Вчені винайшли тест, який дозволяє дізнатися, чи інфікована людина COVID-19 вже через 24 години після зараження, що на чотири дні раніше, ніж нині застосовуються тести.

Такий супершвидкий тест винайшли вчені з управління перспективних дослідницьких проектів міноборони США (DARPA). Тест може виявляти носіїв вірусу на ранній стадії, коли ті ще не заразні для оточуючих, повідомляє британське видання "The Guardian", передає "Свідок".

У дописі говориться, що спочатку науковці з DARPA розробляли подібні тести для швидкої діагностики отруєння або зараження під час збройного конфлікту. Однак з початком пандемії коронавірусу дослідницька програма була переорієнтована на потреби боротьби з COVID-19.

"Ця розробка дозволить у світових масштабах заповнити прогалину з діагностуванням (COVID-19)", – заявив глава лабораторії біотехнологій DARPA доктор Бред Рінгайзен, додавши, що мова йде про «абсолютно інноваційне рішення».

За його словами, тепер очікується отримання дозволу на використання тесту від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

Видання також уточнює, що дозвіл має надійти протягом тижня. Однією з причин, через яку коронавірус стрімко поширився світом, стала його здатність передаватися від людини до людини до того, як у інфікованої людини з'являться перші симптоми захворювання.

Станом на 4 травня у світі зафіксовано 3,5 млн випадків зараження коронавірусом, з яких 248 тис. – летальні та понад 1 млн – одужали.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини