«Ваша ОТГ нікому не потрібна»: як на Житомирщині відстоюють право на створення територіальної громади

24.01.2020 14:31

Очільник Овруцького району, що на Житомирщині, Ярослав Чепурко за підтримки Житомирської обласної адміністрації порушує право громадян на об'єднання у територіальну громаду. Жителі Овруччини вже тривалий час відстоюють своє бажання утворити Першотравневу ОТГ, водночас у керівництва зовсім інші плани. Про перешкоди, з якими зіштовхнулися небайдужі активісти, розповів «СтопКору» керівник ініціативної групи зі створення Першотравневої ОТГ Ярослав Чіпак.

Жителів овруцького району, що займає величезну територію, обурили наміри керівних органів розділити його лише на дві ОТГ – Овруцьку та Словечанську. За словами пана Чіпака, такий розподіл суперечить здоровому глузду.

«Це логістичні зв'язки, це фінансові зв'язки, родинні, це, якщо вже так, культурні зв'язки, навіть мовні. Таку величезну територію поділити тільки на дві ОТГ і наводити це як приклад вдалої децентралізації?» – зауважує активіст.

Він пояснив, що бажання приєднати ще чотири селищні ради до Овруцької ОТГ – це прагнення підвищити економічну спроможність громади коштом Першотравневих ресурсів.

«Люди не хочуть до Овруча (ОТГ – ред.), тому що знають, як там все відбувається. З населення у 35 000 осіб збирається лише 100 млн грн податків. Закриваються школи, дитячі садочки, лікарні, клуби. А Першотравнева ОТГ – це дуже потужні ресурси. На території громади ліси, два кварцитних кар’єри, психіатрична лікарня, продуктопровід, митниця та багато виробництв, спроможних забезпечити самостійність ОТГ. І Чепурко просто хоче виїхати їхнім коштом, коштом купи людей, які тут працюють», – зауважив Чіпак.

Також пан Чіпак додав, що ініціативу створення Першотравневої ОТГ не підтримує навіть Житомирська обладміністрація.

«Начальник організаційного відділу Олександр Бабич сказав мені, мовляв, він дає сто відсотків, що нашу ідею не підтримають, що це нікому не потрібно, у Мінрегіонів схвалюють поділ на дві ОТГ», – розповів Чіпак.

З усім тим, ініціативна група не відступає від своєї мети. Активісти самостійно обійшли п'ять сіл однієї з селищних рад та під час спілкування з мешканцями виявили, що люди справді не хочуть приєднуватися до Овруцької ОТГ.

21 січня відбулося засідання Першотравневої селищної ради, де волю громади ухвалили офіційним рішенням. Нині ініціатори очікують на зібрання інших селищних рад. Підкреслюють: якщо під тиском сільських голів люди побояться висловитись проти об'єднання з овручанами, знову підуть наживо спілкуватися з селянами та роз'яснювати згубні наслідки такого союзу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X