«Вас багато – я одна» – суддя обірвав прокурора та закрив засідання у справі про найбільший хабар в історії України

27.09.2018 15:16

Сьогодні, 27 вересня 2018 року, у Шевченківському районному суді Києва відбулось чергове засідання у справі мера Вишгорода Олексія Момота про найбільший хабар в історії України. Це мало бути попереднє засідання, в якому суд повинен був встановити законні підстави призначення кримінального провадження до судового розгляду.

Проте, як передають із зали суду журналісти «СтопКору», суддя закрив засідання, навіть не вислухавши сторону обвинувачення, мотивуючи тим, що «дуже багато інших справ та відеоконференція». Отже, слухання справи про найбільший задокументований хабар в історії України по суті, розпочнуться ще не скоро – наступне засідання відбудеться 6 грудня 2018 року і буде, судячи з усього, знов попереднім. Чи вдасться поставити крапку в історії хабарництва мера Вишгорода, якщо справа буде просуватися такими темпами – питання риторичне.

Нагадаємо, отримання найбільшого в історії України хабара зафіксовано у 2015 році. Як повідомив тоді Генпрокурор Юрій Луценко, пан Момот зі спільниками вимагав 300 тисяч євро, з яких отримав 200, від будівельної компанії за продовження терміну оренди земельної ділянки.

За словами прес-секретаря прокуратури Київської області Віти Блаженко, санкція статті передбачає покарання на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як бачимо, станом на кінець вересня 2018 року справа так і не набула якогось логічного завершення і до нього ще далеко. Проте весь цей час підозрюваний у корупції пан Момот продовжує очолювати Вишгородську міську раду та є головною особою у місті з бюджетом майже у 145 мільйонів гривень.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини