Вампір на курячих ніжках: «Наша Ряба» висмоктує природні та людські ресурси Черкащини

22.07.2019 09:54

Нехтування екологічними нормами, шалений водозабір, знищені річки та жахливий сморід у навколишніх селах – усе це нАслідок розширення виробництва «Миронівського хлібопродукту», більш відомого як «Наша Ряба». На що ще здАтні курячі бізнесмени, аби збільшити свої прибутки? Та що відбувається всередині підприємства?

«Заробітні плати, які є на Нашій Рябі – вони не відповідають навіть частково навіть тій шаленій праці, і тій втраті здоров'я, яку люди несуть насправді», - підкреслює голова Черкаського осередку «Національний корпус» Дмитро Кухарчук.

Про те, що насправді відбувається на підприємстві – співробітники розповідають неохоче. Пані Людмила працює 12 годин на зміні і на дорогу щодня витрачає ще 5 годин. Її середня зарплата – 9 тисяч гривень. Каже: за зміну на виробництві вбивають майже чверть мільйона птахів.
Нарікають на підприємство не тільки місцеві. Керманичі сіл, де вже збудовані потужності, жаліються, що за 15 років жодне із зобов’язань не виконане. Адже умовою для будівництва був ремонт доріг та відновлення будинку культури.

«На практиці виявилось зовсім інше. Підприємство себе на протязі цього часу показало як підприємство-вампір, підприємство-агресор, підприємство-спрут…. Чому вампір? Тому що підприємство висмоктує дренаж, в нас повисихали ставки, повисихали колодці в людей в дворах. В нас забруднилося повітря. На мене, як на сільського голову, почався тиск, доходило до погроз. Підприємство показало свій агресивний характер, не людський», - наголошує очільник с. Яблунів Віктор Огороднік.

Віктор Огороднік, сільський голова с. Яблунів

Сільський голова додає: близько десяти людей, які працювали понад 5 років на цьому підприємстві, практично є інвалідами по хворобах.

Більше на цю тему читайте у матеріалі: Загроза еколиха на Черкащині: за катастрофою стоїть мільярдер Косюк зі своїм бізнесом

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини