“Валізи кеша – важливіші за суспільний резонанс” – Червакова про безкарність за напади на журналістів

18.09.2018 17:40

Перший заступник голови комітету ВР з питань свободи слова, нардеп від БПП Ольга Червакова прокоментувала напад на знімальну групу “Стоп Корупції”, що відбувся 11 вересня на Миколаївщині та запросила журналістів прийти до комітету з заявою, щоб розглянути цей конкретний випадок.

“У цій ситуації я вбачаю ознаки порушення законодавства, це є прямим перешкоджанням діяльності журналіста і передбачає до трьох років позбавлення волі нападникам” - сказала вона.

Також, нардеп зазначила, що загалом за 2018 рік усього відбулось 57 нападів на журналістів і згідно зі статистикою - п’ятеро нападників є посадовими особами, а десятеро - представники поліції.

“В цю статистику входять саме випадки, коли на журналіста здійснювали напад під час виконання службових обов’язків, а не в ході якоїсь “битовухи” - підкреслила Червакова.

“Наразі навіть будь-який вплив на журналіста вважається перешкоджанням професійній діяльності. Якщо Ви зібрали інформацію і хтось намагається з Вами домовитись - то знайте, що за це також передбачене покарання. Щоправда, я шокована тим, як наші депутати ставляться до відповідальності за напади на журналістів - вони не розуміють навіщо потрібно нести за це кримінальну відповідальність. А резонансні справи зазвичай бувають менш важливими ніж валізи кеша”.

Нагадаємо, нещодавно відбулась ситуація, коли знімальну групу «СтопКору» разом з працівниками правоохоронних органів протягом 6 годин утримували силоміць на території ДП “Лідіївське” філії ТОВ СП “Нібулон”. Крім того, до тримання в заручниках, на журналіста та оператора було здійснено напад – з ціллю відібрати в них камеру та телефони.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X