Вакцина Pfizer дає 90% захисту через 21 день після щеплення – подробиці

10.02.2021 15:59

Аналіз вакцинаційної кампанії в Ізраїлі показав, що всього одна доза вакцини Pfizer/BioNTech забезпечує 90% захисту вакцинованих від коронавірусу COVID-19, проте через 21 день після щеплення. Про це повідомляє видання The Guardian, передає Інтерфакс-Україна.

Pfizer
Фото: Facebook

Такі висновки, отримані Університетом Східної Англії, вступають у протиріччя з колишнім дослідженням ізраїльської сторони за матеріалами вивчення 500 тис. осіб, згідно з яким одна доза вакцини не дає адекватного захисту вакцинованих, зазначає газета.

"Але ми побачили декілька упущень у тому, як вони (в Ізраїлі - ІФ) працювали з даними, включаючи те, що вони не намагалися оцінити ефективність вакцини у період після 18-го дня від її ведення. А це дало б кращі вказівки на те, наскільки ефективною могла б бути одна доза вакцини, якщо видачу другої дози відкладуть на 12 тижнів", - заявив професор Пол Гантер із Університету Східної Англії.

The Guardian у цьому контексті пояснює, що раніше британська влада, яка проводить вакцинацію і за допомогою препаратів Pfizer/BioNTech, і компанії AstraZeneca та Оксфордського університету, вирішила видавати другу дозу через 12 тижнів після першої з метою максимально збільшити охоплення вакцинованих.

У свою чергу експерти Університету Східної Англії уточнили, що при обстеженні жителів Ізраїлю, які отримали лише одну дозу вакцини, одразу після вакцинації рівень захисту був майже нульовим - аж до 14 днів. Однак потім імунітет починає постійно зростати, досягаючи показника у 90% на 21-й день після щеплення, і більше не покращується.

"Це показує, що одна доза вакцини дає сильний захист, хоча для досягнення цього може знадобитися 21 день", - пояснив Гантер.

Чи посилюється ризик захворювання коронавірусом у вакцинованих людей:

  • Вчені також виявили, що протягом перших восьми днів після імунізації ризик інфікування COVID-19 у вакцинованих посилюється, можливо, через те, що люди втрачають пильність і менше дотримуються заходів безпеки. Після восьми днів рівень ризику, тим не менше, знижується.

"Як не дивно, щодобова захворюваність серйозно зросла після вакцинації, за приблизними підрахунками подвоїлася протягом восьми днів. Ми не знаємо, чому спочатку є підвищений ризик інфікування, але він може бути пов'язаний із людьми, які, щойно отримають вакцину, стають менш обережними у поведінці", - припустив Гантер.

Нагадаємо, Компанія BioNTech співпрацює з Pfizer та Fosun над розробкою вакцини проти COVID-19. BioNTech та Pfizer підписали попередній договір про продаж 300 млн доз вакцин для ЄС, 30 млн для Великої Британії та 100 млн для США.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, НАБУ почало розслідувати можливий факт блокування закупівлі вакцин від COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини