“В законах України безліч лазівок для незаконної агітації перед виборами”, – експерт

11.03.2019 16:38

11 березня в Києві відбувся освітній семінар для регіональних активістів "Стоп корупції" на тему виборчих процесів в Україні.

Експерт з виборчих процесів Артем Дорофеєв розповів стопкорівцям про різницю між місцевими та парламентськими виборами, принципи роботи ЦВК, види порушень виборчого законодавства та ймовірні фальсифікації на виборах президента України у 2019 році.

Він зазначив, що у визначений час міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков надав пакет інформації щодо ризиків, з якими зіштовхуються українці на виборах.

"Ми отримали від міністра внутрішніх справ базу порушень, в якій можна знайти типові та нетипові випадки. Наприклад, особливу увагу варто приділити ризикам, пов'язаним із купівлею голосів" – розповів експерт.

Дорофеєв також зауважив що попри впевненість IT-фахівців у непорушності ЦВК, в надійності електронної системи не можна бути переконаним на 100 відсотків.

"Деякі інтернет фахівці кажуть, що ЦВК обвалити нереально, але немає нічого неможливого. А якщо в ЦВК рухне сервер, вибори сфальсифікувати буде дуже просто" – наголосив він.

Також обговорили права членів комісії та спостерігачів.

"Кожен член комісії має показати посвідчення та паспорт під час засідань комісій, в іншому разі можуть виникнути сумніви щодо правомірності перебування там людини" – зазначив Дорофеєв.

На думку експерта, в українському законодавстві безліч лазівок, особливо це стосується виборчих процесів. За його словами жоден закон, який є в Україні, не передбачає повноцінного механізму дій щодо незаконної агітації.

"Наприклад, у законі про вибори не передбачені часові рамки скликання комісії. Написано "завчасно" попереджати членів про засідання. А завчасно – це скільки? Час на те, щоб доїхати?" – підкреслив Дорофеєв.

Наприкінці семінару активісти "Стоп корупції", які реєструвались спостерігачами на виборчих дільницях у своїх містах, на запропонованому лектором прикладі заповнили акти про порушення вимог виборчого законодавства й зазначили, що отримані навички використають на майбутніх виборах.

"Щодня ми відстежуємо дотримання виборчого законодавства в нашому місті, однак розуміємо, що найголовніше чекає нас попереду – у день виборів. Сьогодні ми дізнались, чому варто приділити якнайбільшу увагу в цей вирішальний день" – зазначив активіст Запорізького підрозділу "Стоп корупції" Родіон Сурков.

Нагадаємо, 15 січня координатор проекту ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала заявив про запуск нової ініціативи за чесні вибори "Стоп політичній корупції", яка була створена заради здійснення громадського контролю над виборчим процесом та задля доброчесності кандидатів.

Мета ініціативи – запобігти порушенням і гарантувати недоторканність виборчого права як бази цивільних свобод громадян України. Зокрема, громадські активісти аналізуватимуть чесність передвиборчої агітації, здійснюватимуть контроль за дотриманням законодавства в день голосування на виборчих дільницях, фіксуватимуть порушення для оперативної взаємодії з правоохоронними органами.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X