В Ужгороді кандидат у ВР використав 20 ОСББ для підкупу виборців

15.07.2019 17:19

В Ужгороді кандидат у народні депутати звернувся до керівників місцевих ОСББ взяти участь у підкупі виборців. Представники 20 об‘єднань співвласників багатоквартирних будинків погодились за злочинні дії. Задача була агітувати за кандидата від 68 виборчого округу і в обмін на голос платити по 500 гривень.

Про це стало відомо активістам ГО «Стоп корупції».

«25 червня прокуратурою Ужгородської області відкрито кримінальне провадження за статтею 160 частиною 2 ККУ.

За попередньою інформацією, підкуп проходив за наступною схемою: обдзвонювались керівники ОСББ в Ужгороді, їм пропонували працювати на штаб одного з кандидатів у депутати, по 68-ому окрузі. Близько 20-ти представкиків ОСББ погодились на пропозицію. Їх задача – пропонувати місцевим жителям по 500 гривень за голос», – зазначили місцеві жителі.

Голова ОСББ та голова виборчої дільниці Йолана Курей

«Свідки частково встановлені, допитані, підозри нікому на вручено, досудове розслідування триває», – розповів процесуальний керівник у справі Олександр Сочка.

Зазначимо, що до парламенту від 68 виборчого округу балотується брат мера Ужгорода Богдана Андріїва-Андрій. Він депутат Закарпатської облради від партії «Відродження».

Мер Ужгорода Богдан Андріїв

Додамо, що за даними місцевих ЗМІ, сітка підкупу виборців була сформована і використана ще у 2015 році, коли Богдан Андріїв балотувався на посаду міського голови Ужгорода. За різними даними, тоді було підкуплено від 8 до 12 тисяч виборців і Андріїв вибори виграв. З того часу у ЗМІ його неодноразово асоціювали із 500-гривневою купюрою, а також акцентували на тому, що усі 5 років мерства він "відбивав" потрачені на вибори кошти, зокрема, багатомільйонними компенсаціями за перевезення пільговиків у громадському транспорті, який належить його сім'ї.

Нагадаємо, що в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції" команда правозахисників, журналістів та регіональних активістів займається моніторингом і висвітленням фактів порушень виборчого законодавства по всій Україні.

Читайте також: "У столиці розкажуть про брудні технології, що використовують кандидати в нардепи на Київщині та Житомирщині – прес-анонс".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини