Павло Вишебаба
Павло Вишебаба Український екоактивіст

В Уряді пропонують зупинити євроінтеграцію у сфері захисту довкілля

09.09.2020 15:46

Пам'ятаєте, що було з президентом, який зупинив наш євроінтеграційний процес? Зеленського також підштовхують до цього: сьогодні Мінстратегпром запропонувало зупинити імплементацію законодавства ЄС в українське, зокрема, у частині захисту довкілля.

Vishebaba
Ілюстрація: СтопКор

Чому?

"Для частини заводів [імплементація] означатиме припинення діяльності", – відверто кажуть вони.

Саме так! Частина підприємств може конкурувати на ринку лише через те, що не ставить фільтри, труїть громадян, не платить за вивезення і захоронення відходів, а зливає та скидає їх в найближчі ріки, на поля, топить в болотах.

Псувати здоров’я і вкорочувати життя українців набагато легше та дешевше. Нехай люди самі лікують онкологічні та алергічні захворювання, хвороби шляхів дихання та всі інші, що виникають внаслідок вдихання небезпечних речовин з підприємств.
Такі забруднювачі не тільки вкорочують тривалість життя людей, знищують екосистеми, вони заважають розвитку підприємств, які дотримуються екологічних стандартів і дбайливо ставляться до довкілля.

Забруднювачі зобов'язані модернізуватися або звільнити місце для тих, хто готовий виконувати сучасні екологічні стандарти.

Що має робити Уряд в цій ситуації?

Допомагати з модернізацією і контролювати її, але аж ніяк не зупиняти євроінтеграційний процес – Україна і так зірвала всі дедлайни і провалює виконання Угоди про асоціацію в частині поводження з довкіллям.

Пане Денисе Шмигаль, не повторюйте помилок Азарова, ми не можемо зупиняти процес підвищення екологічних стандартів до європейського рівня, ми і так відстаємо на пів сторіччя від країн ЄС!

Довідково:

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості надало список пріоритетних питань у сфері інтеграції України до ЄС.
Окремо Міністерство просить відтермінувати імплементацію законодавства ЄС в українське, зокрема, у частині захисту довкілля.

"Директиви ЄС щодо відповідності вимогам до викидів в повітря потребують близько 185 мільйонів доларів інвестицій у модернізацію підприємств скляної галузі", – йдеться у листі. Зазначається, що значно більше грошей (мільярди) потребуватиме модернізація хімічної, гірничорудної та металургійної галузей, що "для частини заводів означатиме припинення діяльності".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини