В «Укрзалізниці» за пів року витратили мільярд гривень на сумнівні тендери

27.06.2020 13:46

Майже пів тисячі – саме стільки тендерів «Укрзалізниця» встигла провести за першу половину 2020 року. Витративши на це не багато, не мало – цілий мільярд гривень. Та наскільки прозоро розподілили ці гроші? Про дискримінаційні вимоги, обрання переможців з порушеннями та змови між учасниками дізнавалась Марія Гураль.

Усі тендерні закупівлі залізниці проходять через філію «Центр забезпечення виробництва». Заступником директора цього органу у березні призначили Юрія Шиганова. І це неабияк нас здивувало. Адже пан Шиганов, як вдалося довести колегам-журналістам, коли відповідав за тендери на Житомирському бронетанковому заводі – «нагрів» державу аж на чверть мільярда гривень.

Ми не будемо заглиблюватися у подробиці гучної «справи Свинарчуків», але зауважимо, що саме Шиганов проводив фіктивні конкурси між пов'язаними фірмами, які постачали контрабандну продукцію за завищеними цінами на підприємства концерну «Укроборонпром».

UZ12
Як з'ясували журналісти, Шиганов свого часу "нагрів" державу на 250 млн грн Фото: "Наші гроші"

А поки слідство триває, ключовий фігурант «чорних тендерів» оборонки перебрався до «Укрзалізниці». І за нашими даними, разом із очільником Іваном Юриком організував нові корупційні схеми.

Одну з таких схем коментує аналітик проєкту «За чесні закупівлі» Анастасія Бондаренко. Йдеться про закупівлю запчастин до тепловозів з очікуваною вартістю понад 3 мільйони гривень.

«У даній закупівлі замовник прописує обмежений термін доставки – менше ніж пів місяця. Тобто щоб виграти цей конкурс, фірма вже повинна мати на складі конкретний товар у конкретній кількості. Бо доправити деталі за два тижні, особливо з-за кордону, практично неможливо», – наголошує експерт.

Подібні умови називають дискримінаційними. Адже це автоматично відсіює учасників, навіть попри нижчу ціну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини