В «Укрзалізниці» 250 млн грн віддали постачальникам, продукція яких не відповідає держстандартам

«Безпаливна» корупція: з семи потенційних постачальників до закупівлі допустили лише двох, причому кільком претендентам спочатку підтвердили участь, а за кілька годин рішення скасували – через відсутність кількох аркушів документів, які навіть не стосувалися цього тендеру. Хто «підмастив» УЗ? Та яким чином обирали фаворитів? З’ясовувала Марія Гураль.

«Ми повинні були надати технічні умови. Ми їх надали, бо прочитали в тендерній документації, що маємо надати ТУ на продукцію. Але технічні умови, які ми надали, містять дані не лише на цю оливу, ГТ-50, але й на інші оливи. Оскільки нам завод-виробник сказав, що ми не можемо розголошувати таємницю, ми подали дані чітко на ГТ-50. А те, що стосується іншої продукції, нам взагалі не надали», – пояснює Олексій Буйницький, директор компанії «КСМ-ТРЕЙД», яку «продинамили» в УЗ.

Компанію «КСМ-ТРЕЙД» неправомірно відсторонили від тендеру Фото: СтопКор

Ці тендери ми попросили вивчити аналітика проєкту «За чесні закупівлі» Анастасію Бондаренко. Її висновок: рішення тендерного комітету «Укрзалізниці» – неправомірне.

«Якщо учасник надав повну кількість сторінок, ТУ до тих олив, які він планує постачати замовнику, а у складі документу відсутні сторінки, які взагалі не стосуються предмета закупівлі, то дане порушення є формальним, і замовник мав право допускати даних учасників до аукціону», – стверджує Анастасія.

Проте іншого учасника закупівлі, «Хіл-Корпорейшн Юкрейн», що є казахською компанією, у якої й справді було виявлено порушення, до торгів таки допустили.

Зокрема, цією компанією було надано декларації про відповідність на запропоновану продукцію, які не відповідають нормам ДСТУ. Тобто у декларації має бути 7 пунктів, а у компанії було лише 6 з них, проте їй все одно не відмовили.

Аналогічна ситуація склалася і з другим учасником, який пройшов, «Корнет Холдинг»: подані претендентом декларації не відповідають вимогам ДСТУ, а у складі пропозицій учасник надав технічне завдання, яке не було погоджене та не відповідає вимогам, встановленим у тендерній документації.

Така вибірковість викликає небезпідставні сумніви щодо чесності цього тендеру.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини