В “Укренерго” запропонували підняти тариф на 41% на передачу електроенергії

НЕК "Укренерго" пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії на 41% до – 414,66 гривень за МВт-год для покриття витрат на обслуговування кредитів держбанків і дефіциту коштів для виплат по "зеленому тарифу". Підвищення хочуть впровадити вже з 1 квітня 2021 року. Нацкомісія пропонує підвищення тарифу тільки на 3,6% – до 304,7 грн за МВт-год, повідомляє "UA.NEWS" з посиланням на "ExPro".

Lampochka
Фото: Facebook

"За результатами проведених НЕК "Укренерго" розрахунків з урахуванням вищевказаних витрат тариф на послуги з передачі електричної енергії на 2021 рік з 1 квітня 2021 року становитиме 414,66 грн/МВт-год. (Збільшується на 120,73 грн/МВт-год, в порівнянні з чинним тарифом, затвердженим 9 грудня 2020 року – 293,93 грн/МВт-год)", – йдеться в повідомленні "Укренерго".

Оператор закладає для своїх планів дефіцит в сумі 1,23 млрд грн для погашення наданих 10,25 млрд грн кредитів від державних банків, а також дефіцит коштів в розмірі 11,35 млрд грн на виплати у 2021 році виробникам електроенергії за "зеленим" тарифом, крім приватних домогосподарств.

"У зв’язку з невключенням до державного бюджету на 2021 видатків за бюджетною програмою "Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел"", – пояснили в "Укренерго".

НКРЕКП в своїх розрахунках врахувала тільки дефіцит коштів для погашення кредитів в сумі 1,5 млрд грн, які необхідно додатково закласти в тариф на передачу. При цьому Нацкомісія не стала враховувати в тарифі на передачу дефіцит коштів "Укренерго" для виплат по "зеленому" тарифу.

"При цьому не враховано пропозиції НЕК "Укренерго" щодо перерахунку статті "витрати, пов’язані з виконанням спеціальних обов’язків для забезпечення суспільних інтересів, крім приватних домогосподарств", оскільки видатки за бюджетною програмою "Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел", згідно з нормами закону, можуть бути включені до державного бюджету до кінця 2021 року", – йдеться в повідомленні комісії.

Тому НКРЕКП пропонує з 1 квітня збільшити діючий тариф на послуги з передачі електроенергії тільки на 3,6% – до 304,7 грн за МВт-год.

Нагадаємо, 12 лютого Україна імпортувала 1060 МВт-год електроенергії з Росії і 452 МВт-год з Білорусі.

Україна закупила додаткові 600 МВт / год електрики з Росії 8 лютого. Також ми імпортували електроенергію в Білорусі (690 МВт / год), Словаччини (120 МВт / год), Угорщини (41 МВт / год) і Румунії (10 МВт / год) – всього поставлено 1290 МВт / год.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксували подорожчання алкоголю і цигарок.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини