В Україну увійшла найпотужніша світова технологічна мережа надання допомоги малому та середньому бізнесу «EEN», що стало черговим дієвим чинником подолання корупції та розвитку вітчизняного бізнесу

12.12.2018 10:44

2018 рік став знаковим для України завдяки завершенню процесу її повноцінної інтеграції до «Європейської Мережі Підприємництва» EEN, яка діє в рамках однієї з найбільших Європейських програм COSME - «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу 2014-2020». Дана програма відкрила доступ до мережі EEN українським інноваційним організаціям та бізнесу та спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу.

EEN (Enterprise Europe Network) - дієва міжнародна віртуальна платформа, що охоплює 70 країн світу, налічує більше ніж 600 фінансованих організацій у сфері бізнесу та трансферу технологій, понад 25 млн. компаній-учасників та біля 16 000 бізнес-пропозицій та технологічних розробок. Протягом року EEN проводить близько 100 заходів для бізнесу по всьому світу, на яких компанії-учасники знаходять бізнес-партнерів та інвесторів для подальшої плідної співпраці.

Для стрімкого розвитку вказаної мережі в нашій державі, в липні 2017р. був створений консорціум «EEN Ukraine», до якого увійшли:

1. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.
2. Міністерство закордонних справ України.
3. Відділ міжнародної інноваційної співпраці та трансферу технологій Інституту фізики НАН України.
4. Торгово-промислова палата України.
5. ТОВ "НОВА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ".
6. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
7. Громадська організація "Споживач".

Відкритість та демократичні принципи закладені в основу створення мережі EEN регламентують безкоштовний порядок надання послуг вітчизняним компаніям, серед яких:
o пошук бізнес-партнерів за кордоном;
o розміщення комерційних замовлень;
o відстеження комерційних пропозицій від іноземних партнерів;
o пошук та залучення новітніх інноваційних технологій із-за кордону;
o просування вітчизняних інноваційних технологій на ринки ЄС;
o пошук інвесторів та партнерів у ЄС та інших країнах-учасниках EEN, в т.ч. для створення спільних підприємств;
o прийняття участі у спеціалізованих конференціях та тематичних зустрічах, які відбуваються майже щотижня у різних країнах світу.

Окрім основних послуг, вітчизняним компаніям пропонуються різні додаткові, наприклад, безкоштовно оцінити рівень розвитку підприємства та отримати звіт і спеціалізовані консультації щодо оптимізації процесів менеджменту для підвищення основних показників, порівнявши свою діяльність з найкращою європейською практикою у спільному профільному сегменті, скориставшись сучасним інструментом управління підприємством – «Benchmarketing».

Серед успішних історій використання ресурсів EEN, на даний час вжє більше 10 інноваційних українських підприємств, які отримали значні суми коштів для розвитку технологій, розробку та виробництво нової продукції, серед яких: Solargaps LLC; Extrusion in Motion LLC Kyiv; Firma Instytut Ecologii Liudyny – Ineko Kyiv та інші. І темпи стрімко зростають. Так, на кінець 2018р. в мережі EEN вже зареєстровано більше 800 вітчизняних компаній та організацій, більше 1000 українських підприємств взяли участь у заходах, що проводить консорціум.

Також, для популяризації EEN серед більшого кола бізнес-структур в Україні, експерти допомагають взяти участь у низці заходів, що організовує консорціум.

Це і інформаційні дні, які проводяться по всій території України спільно з Делегацією ЄС в Україні, тренінги, міжнародні ділові місії до інших країн та участь в міжнародних виставках з попередньо узгодженим індивідуальним планом зустрічей для кожного учасника заходу. Детальна інформація про діяльність консорціуму та заходи, що плануються, розміщена на сайті http://www.iop.kiev.ua/~een/ та на Facebook сторінці https://www.facebook.com/EEN.Ukraine.

Таким чином, завдяки євро-інтеграційним спрямуванням України, наша держава отримала черговий дієвий та ефективний інструмент для допомоги малому та середньому бізнесу, його виходу на закордонні ринки, для реалізації накопиченого потенціалу і розвитку інноваційних можливостей.

Іванна Набіус – директор компанії «НОВА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ» - партнера EEN в Україні

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини