В Україні з’явиться нова служба, яка захищатиме споживачів від комунальників

10.12.2020 18:45

Кабмін зареєстрував у ВР законопроекти, які передбачають створення Державної житлово-комунальної інспекції для захисту прав споживачів. Вона стежитиме за стандартами та нормами у сфері ЖКГ і перевірятиме економічне обґрунтування тарифів, передає "UA.NEWS".

batareya
Фото: Facebook

Як повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, створення нової служби передбачають законопроекти №№4403-4404. Відомство вказує на численні скарги, які надходять на комунальників від споживачів. З іншого боку, міністерство відповідає за формування державної політики у цьому напрямку, однак не має контролюючих функцій, тож і реагувати на ті чи інші виклики просто не може. Цим має займатися майбутня держслужба, яка буде виступити арбітром у відносинах споживача з виконавцями послуг.

До компетенції інспекції увійде:

  • перевірка надання житлово-комунальних послуг, зокрема, з тепло-, водопостачання та водовідведення, поводження з відходами, управління багатоквартирними будинками;
    перевірка економічного обґрунтування тарифів на послуги ЖКГ.
  • Для перевірки якості послуг та стану інфраструктури будинків інспектори здійснюватимуть планові та, на підставі звернень споживачів, позапланові перевірки.

Нагадаємо, з 1 травня 2019 українці зможуть офіційно отримати компенсацію за отримання неякісних житлово-комунальних послуг. Кабінет міністрів України затвердив відповідну форму скарги на якість комунальних послуг і механізм їх перевірки. Для отримання відшкодування споживачам комунальних послуг необхідно буде подати акт-претензію і дочекатися результатів перевірки якості ЖКП. Крім того, домогосподарства, яким буде призначено субсидію вже після початку опалювального сезону, отримають компенсації від держави за весь його період.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Шмигаль розповів про порядок вакцинації від коронавірусу в Україні.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини