“В Україні зупинилась правоохоронна реформа” – експерти

25.05.2020 10:33

Центр прав людини ZMINA однім з перших почав системно моніторити та фіксувати напади і переслідування громадян з активною громадянською позицією.

У своєму інтерв'ю ZN.UA голова правління цієї організації Тетяна Печончик розповіла, чому реформа правоохоронної системи в Україні загальмувалася.

"Я ніколи не шкодую, що ми  були причетні до реформи поліції на її старті і брали  участь у роботі відбірних комісій і навчанні патрульних. Ми бачили, що тоді патрульна поліція і люди, які туди прийшли, були зовсім іншими. Це було настільки вражаюче інше утворення, що навіть викликало всередині самої поліції несприйняття. Тому це була спроба, за яку варто було братися, інвестувати свої сили, час, а головне, віру в те, що поліція справді може змінитися", - каже правозахисниця.

Інша справа, що після того відбувся відкат. Більшою мірою тому, що реформа правоохоронної системи зупинилася, а патрулька — це всього лише фасад, вітрина, тоді як далі, в каламутній водичці, перебуває набагато більша глиба — дуже багато підрозділів, відділів, оперативні співробітники, слідчі. Туди реформа не дійшла. Звичайно ж, люди, які повірили в цю реформу і пішли працювати, з часом розчарувалися і звільнилися. Якби це не було зупинено, зараз ми мали б зовсім інші країну і картину з нападами на активістів, припускає Печончик.

З приводу співпраці з іншими громадськими організаціями в рамках захисту прав активістів, співрозмовниця зазначила:

"Нам дійсно усім треба горнутися одне до одного. Але, погодьтеся, досить важко горнутися до тих, хто сам нападає на інших активістів. Для мене насильницькі, мотивовані ненавистю дії є певною червоною лінією, вододілом, за який, я вважаю, не можна заходити. Я абсолютно поділяю думку, що, незважаючи на те, що люди можуть бути різних поглядів — правих, лівих, ми завжди можемо вести діалог, сперечатися, домовлятися, не погоджуватися. Але йти вперед, не розбиваючи одне одному обличчя, не пишучи якихось жахливих погроз на стінах офісів. Для мене це є абсолютно неприпустимим".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини