В Україні змінили правила отримання субсидій

01.05.2021 16:59

Українці з 1 травня повинні переоформити субсидії: подати заяву та декларацію. Це стало необхідно через посилення правил. Як розповів в ефірі "Громадського радіо" експерт з питань соціального захисту Антон Левицький, всього уряд прийняв три важливих нововведення, передає "OBOZREVATEL".

Komunalka
Фото: UAinfo

Перше – скасовано так звані комісії, які приймали рішення про призначення субсидій у виняткових обставинах. Міністерство соціальної політики проаналізувало ці випадки й виявило, що у 95% випадків комісія приймала позитивне рішення. Тому було прийняте рішення про скасування комісій.

Друга зміна: якщо раніше субсидія не надавалась, якщо людина мала автомобіль молодший за 5 років, то зараз субсидія не надається, якщо є два автомобілі не старші 15 років. Також субсидія не надається, якщо у власності є дві квартири. Також враховуються додаткові доходи – наявність банківських депозитів на суму більше ніж 25 прожиткових мінімумів, а це приблизно 70 тисяч гривень.

Третя зміна: оскільки змінюються умови отримання субсидії, то потрібно заново подати заяву і декларацію.

"Раніше було трошки дивне правило – ті, хто отримували субсидію вперше, отримували її не готівкою, а у так званій безготівковій формі. Гроші перераховувались в Ощадбанк на рахунок, а Ощадбанк сам укладав угоди з підприємствами й таким чином розраховувався. Зараз цю норму скасовано, всі будуть отримувати субсидію у готівковій формі", – пояснив експерт.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Донбасі російські найманці для провокацій використовують важливі об’єкти інфраструктури.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини