В Україні зменшиться рівень безробіття, — прогноз НБУ

30.10.2020 14:23

У Національному банку дали прогноз щодо безробіття по методології Міжнародної організації праці. Повідомляється, що у 2021 році безробіття становитиме 8,6%, у 2022 році - 8,4%.

NBU
Фото: пресслужба Нацбанку України

Про це пише РБК-Україна з посиланням на НБУ.

Як зазначається в огляді, у ІІ кварталі на тлі карантинних обмежень та падіння економіки стрімко зріс рівень безробіття. Утім, він виявився меншим, ніж прогнозувалося - значна частина звільнених не стала шукати нову роботу через низку причин (транспортні та інфраструктурні обмеження, необхідність догляду за дітьми тощо). Відповідно, такі особи віднесені до економічно неактивного населення. Саме цей чинник пояснює, чому рівень безробіття в ІІ кварталі був нижчим за очікування.

За даними НБУ, уведення карантинних обмежень у березні, які істотно ускладнили роботу більшості видів діяльності, а окремі з них - практично зупинили, призвели до очікуваного істотного падіння зайнятості. У ІІ кварталі 2020 року сезонно-скоригований рівень зайнятості був найнижчим за всю історію спостережень (з 2000 року), зокрема жінок – вперше менше половини.

Як зазначається в огляді, порівняно з попередніми кризами (2008-2009 та 2014-2015 років), коли рівень безробіття зростав поступово та досягав найвищих значень у ІІІ-IV кварталі після початку кризи, під час коронокризи зростання рівня безробіття дуже стрімке.

"Наявні високочастотні індикатори свідчили про порівняно швидке відновлення ринку праці, що дає підстави очікувати зростання рівня зайнятості вже в ІІІ кварталі", - йдеться в документі.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, міністр юстиції Денис Малюська заявив, що ключові реформи, які знаходиться на розгляді у Конституційному суді України зараз під загрозою.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини