В Україні запустили мережу анонімних антикорупціонерів

11.09.2020 10:00

Хабарники та казнокради, стережіться: «СтопКор» започаткував всеукраїнську мережу викривачів корупції. До неї на умовах анонімності може долучитися будь-хто, кому відомі факти здирництва або зловживання владою. При цьому викривачі допомагатимуть виявляти корупціонерів цілком конфіденційно.

«Деякі інсайдери не завжди готові розкривати своє обличчя, свою особу, і таких людей можна зрозуміти. Бо корупціонери, шахраї та казнокради, які мають владу і можливості, здатні чинити тиск на цих осіб», – пояснює координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Roman Bochkala
Роман Бочкала Фото: СтопКор

У мережі таким особам гарантують конфіденційність, нерозголошення їхніх персональних даних та збереження повної закритої інформації.

Щоб долучитись до викривачів, достатньо просто звернутись до команди «СтопКору» і повідомити про факт зловживання. Однак при цьому надана викривачем інформація має бути достовірною та, за можливості, підтвердженою документально.

Після цього до роботи долучаються юридичний та аналітичний відділи організації, які перевіряють достовірність отриманої інформації та допомагають прийняти рішення: яким саме чином необхідно реагувати. Це може бути формат журналістського розслідування, направлення запитів, звернень, скарг тощо чи проведення акцій прямої дії, зазначає голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Нагадуємо, права викривача захищені Конституцією України та законом «Про запобігання корупції».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини