В Україні закриють частину шахт – Міненерго

Через збитковий видобуток вугілля і шкоду для екології міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища шукає нові робочі місця для шахтарів. Про це повідомив глава відомства Олексій Оржель, повідомляє прес-служба міністерства.

Міністр анонсував масштабну програму професійної переорієнтації шахтарів у рамках трансформації вугледобувної промисловості України, яку готує уряд.
"Ми стаємо більш ефективними - а це означає, що нашим людям, які працюють в енергетиці, треба пропонувати нове майбутнє. Треба шукати для них нові робочі місця. Уряд, поважаючи працю шахтарів, шукає, як реалізувати задумане. Ми хочемо, щоб ці люди знайшли нову роботу, а не були змушені лізти в шахти, наражатися на небезпеку. Ми хочемо, щоб діти шахтарів не боялися, що вони не побачать ввечері батька. Ми повинні зберегти дітям батьків", - цитує прес-служба Оржеля.
За його словами, в сучасних реаліях Україна змушена купувати антрацитове вугілля для українських ТЕС, яке не видобуває жодна шахта на підконтрольній території.
"До того ж, ми авансом платимо за вугілля на складах наших ТЕС більше, ніж ми спалюємо, так як змінився клімат. Будемо відверті, видобуток вугілля в нових умовах є не рентабельним", - цитує прес-служба Оржеля.

У той же час, міністр нагадав, що спалювання вугілля негативно впливає на навколишнє середовище, оскільки вугільна галузь виробляє багато викидів і відходів.
"У країні повинна розвиватися відновлювальна енергетика, що акумулює потужності, тому що це прогрес - це майбутнє, а вугілля і його спалювання - минуле. Ми повинні врятувати Україну від екологічного лиха", - підкреслив міністр,передає «Кореспондент»

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини