В Україні зафіксували рекордну кількість звернень у швидку допомогу

02.04.2021 16:53

Нині в Україні спостерігається історичний максимум звернень по екстрену медичну допомогу. Ситуація подібна до тієї, яка була в листопаді-грудні 2020 року. Про це повідомив керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги департаменту медпослуг Міністерства охорони здоров’я Олександр Данилюк, передає "Факти ICTV".

103
Фото: Vgorode

"Зараз у нас відбувається історичний максимум навантаження на систему екстреної медичної допомоги. Станом на 31 березня, середній показник становив 35 705 звернень за номером 103, з них бригади швидкої виїхали на 16 823 випадки. В результаті 5 025 пацієнтів госпіталізували", – зазначив він.

За його словами, така кількість звернень пов’язана із збільшенням пацієнтів з ускладненим перебігом коронавірусу. А зазвичай екстрена допомога не має таких різких коливань, крім випадків гострої ожеледиці або поганих погодних умов, що сприяють травматизму.

Він додав, що нині зростання навантажень відбуваються не тільки в системі екстреної медичної допомоги, але й в інших структурах системи охорони здоров’я України, що змушує пацієнтів ставати в чергу.

"Схожа ситуація була в листопаді – на початку грудня 2020 року, але наразі вона набагато гірша", – додав Данилюк.

Також він наголосив, що під час збільшення кількості пацієнтів з Covid-19 з’являється тенденція збільшення кількості звернень на 103, в тому числі тому, що у людей виникає паніка, і вони дзвонять на 103, щоб проконсультуватися, замість того, щоб дзвонити сімейному лікарю.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Києві за добу зафіксували понад 1160 нових випадків коронавірусу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини