В Україні набрав чинності закон, який зобов’язує церкву з центром у країні-агресорі вказати це в офіційній назві

27.12.2018 14:35

26 грудня набув чинності закон № 2662-VIII, який зобов'язує релігійні організації  із центром у країні-агресорі вказувати це в офіційній назві. Про це інформує “112 Україна”.

У законі “Про свободу совісті та релігійні організації” прописали, що релігійні організації із центром у державі-окупанті зобов’язані повідомити про це у своїй повній офіційній назві.

Належність церкви до релігійної організації із центром у країні-агресорі визначається за такими ознаками:

- у статуті ланки організації в Україні містяться вказівки на входження до організації з центром у державі-агресорі;
- статут організації в державі-агресорі містить згадку про ланку в Україні та право керівників ухвалювати рішення в канонічних і організаційних питаннях, що є обов’язковими для осередку в Україні;
- статут іноземного релігійного об’єднання передбачає обов’язкове входження керівників осередку в Україні до статутних органів закордонної організації з правом вирішального голосу.

Протягом місяця з 26 грудня або з моменту проголошення держави країною-агресором Мінкульт перевіряє наявність зазначених ознак курування організації із-за кордону. Якщо знайшли, то в газеті “Урядовий кур’єр” публікують повідомлення про необхідність перейменування української ланки протягом трьох місяців.

Загалом на перейменування відводиться чотири місяці з дня набуття цим законом чинності чи проголошення держави агресором, а якщо йдеться про релігійні громади - дев’ять місяців. Якщо протягом цього часу перейменування не відбулося, положення статуту релігійної організації про офіційну назву втрачають чинність.

Священикам, проповідникам і наставникам церкви із центром у країні-агресорі не можна перебувати у військових частинах ЗСУ, інших військових формувань, в місцях їх дислокації.

Нагадаємо, цей законопроект зареєстрували у Верховній Раді ще 26 жовтня 2016 року. Профільний комітет затвердив свій висновок влітку 2017 року, проте розгляд у сесійній залі відбувся тільки у грудні 2018 року. Депутати ухвалили закон 240 голосами народних депутатів.

Читайте також: "В Кабміні планують підтримати постанову МОЗ про знищення Кримського медичного університету – Богомолець".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини