В Україні спалах небезпечної хвороби, вакцин і ліків немає – лікарі б’ють на сполох

20.03.2019 12:21

В Україні зафіксували спалах небезпечної хвороби туляремії, яка вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку, а вакцин і ліків в країні абсолютно немає.

У Сумській області було зафіксовано спалах туляремії, від якої в Україні на сьогодні немає вакцин і ліків, передає "Діалог.UA".

"Туляремія небезпечна. Але ті випадки, які були зафіксовані в Україні, протікали в найлегшій, бубонній формі", – констатував лікар-епідеміолог Юрій Новохатний. За його словами, інфекцію неможливо виявити в лабораторіях, які беруть початкові аналізи. Також він розповів, що після розвалу СРСР практично всі заводи з виробництва вакцин залишилися в Росії й Узбекистані. Наразі ситуація з вакцинами від туляремії заморожена.

"Для виробництва потрібен тривалий час. Якщо робити замовлення, то за 3-4 роки до того, як вакцини необхідно отримати. У МОЗ працюють над цим, намагаються через міжнародні організації дістати вакцини. Просто поки невідомо, коли це станеться", – додав лікар-епідеміолог.

Лікарі попереджають, що інфекція вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку. Симптоми: різко підвищується температура до 38-40 градусів, збільшуються лімфовузли. Джерела зараження: заразитися можна через воду або продукти, вражені гризунами, а також від комахи, яка вкусила хвору тварину, а потім – людину.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X