В Україні скоротилась частка безготівкових платежів

22.08.2018 15:46

В Україні скоротилась частка безготівкових платежів за обсягом та за кількістю операцій. Експерти пояснили, чому українці надали перевагу готівці.

Новину повідомляє прес-служба НБУ, передає "Преса України".

У Нацбанку заявили, що українці стали менше розраховуватися картками. Про це свідчать дані за другий квартал 2018 року. Так, за обсягом безготівкові платежі скоротилися на 0,6 п.п. – до 43,8% в квітні-червні з 44,4% в січні-березні 2018 року.

В цілому кількість таких операцій скоротилася на 0,3 п.п. – до 77,4%. Крім того, за перші 6 місяців поточного року частка безготівкових платежів за обсягом є вище на 4,5 п.п., а за кількістю – на 2,7 п.п.

Тим часом експерти зазначають, що українці, очевидно, почали менше довіряти банкам, враховуючи повільний ріст економіки. Тобто вони надають перевагу готівці. Ще одна з можливих причин – можливість убезпечити себе від прослідковування руху коштів.

Як повідомлялось раніше, в Україні паперові банкноти номіналом 1,2, 5 та 10 гривень замінять невеликі срібні монети. Всі вони мають однаковий дизайн. Інтернет-користувачі зазначили, що носити з собою велику кількість копійок не зручно. Однак дехто зауважив, що такий крок НБУ спонукатиме українців більше користуватися картками. В результаті рух їхніх коштів можна буде легше відстежувати.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини