В Україні різко подорожчали продукти

24.02.2021 17:45

В Україні за 2020 рік подорожчали майже всі продукти харчування. Ціна на яйця зросла приблизно на 70%, масло – на 50%, цукор – на 50-60%. Борошно подорожчало приблизно на 20%. Макарони, крупи, молочка, м'ясо додали орієнтовно по 10% до попередньої ціни. Про це з посиланням на статистичні дані повідомляє "ТСН", передає "OBOZREVATEL".

Produkty
Фото: Суспільне

Ціни підскочили вгору не тільки в Україні. На світовому ринку теж період зростання. Повідомляється, що через пандемію коронавірусу робочі не доїхали на збір врожаю. Крім того, через посуху недоотримали врожаїв не тільки українські аграрії. Кукурудза – це корми, корми – це більше половини собівартості яєць, м'яса, молочки.

За літр рослинної олії потрібно заплатити тепер більше 60 гривень. Також за 2020 рік українці зменшили споживання м'яса майже на півкілограма. Хоча ціна росла поступово і не переважила 10%. Вартість курятини поки стримує скорочення експорту, викликане пандемією.

Щоб уникнути дефіцит цукру, уряд вже заявив про його імпорт. Чиновники кажуть, що така ситуація викликана не тому, що свій цукор продали, а з тієї причини, що буряк погано вродився. Продаж за кордон зернових до нового врожаю обіцяють жорстко контролювати.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Антикорупційний суд арештував частину нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини