В Україні подорожчають м’ясо і яйця

04.02.2021 17:42

В Україні вперше за останні 13 років тваринництво стало збитковим. Навіть торішнє зростання цін на м'ясо на 13,2% не дозволило компенсувати зменшення обсягів реалізації. Подорожчання м'яса і яєць не вдасться уникнути і в 2021-му. Про це повідомляє "OBOZREVATEL".

Mjaso i jaica
Фото: Facebook

За словами директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Юрія Лупенка, збитковість тваринництва в минулому році стала поглибленням негативних тенденцій 2019 року, коли галузь отримала лише 0,1 млрд грн доходів – проти 5,3 млрд грн в 2018 році, говориться на сайті інституту.

Як і в 2019 році, найбільші збитки склалися на виробництві яєць – 4,9 млрд грн, ще в 2018 році було прибутковим, констатував учений. Але якщо в 2019 році збитки на виробництві яєць вдалося перекрити за рахунок доходів від молока, то в минулому році свинина також стала збитковою.

"Подолання збитковості тваринництва залежить переважно від зростання цін на тваринницьку продукцію, в першу чергу на яйця, ціни на які зменшилися проти 2018 року більш ніж на 25 %. Водночас важливим чинником залишається підвищення продуктивності тварин і птиці, адже навіть минулорічне зростання цін на м’ясо великої рогатої худоби на 13,2 % не дозволило компенсувати зменшення обсягів реалізації", – підсумував Юрій Лупенко.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Прем’єр-міністр Шмигаль заявив, що інфляція в Україні “підігріє економіку”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини